Napisz mowę obrończą jacka soplicy

Pobierz

Krótko przedstaw związane ze sprawą postaci i wydarzenia, wyjaśnij meritum sprawy.. Mój klient myślał bardziej o niej niż o sobie, dlatego postanowił nie stosować w tym wypadku siły.Przedstaw mowę obrończą Kreona ("Antygona" Sofoklesa) 24 października 2020 0 Przez admin Chciałabym zaprezentować argumenty obronne mojego klienta - Kreona, który jako władca Teb był zmuszony do podjęcia bardzo trudnych wyborów.Zanalizuj ją, a następnie napisz własną mowę-oskarżycielską lub obrończą.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. .Historię Jacka Soplicy możemy poznać na podstawie dwóch fragmentów (opowieści Gerwazego oraz spowiedzi ks. Robaka).. Wiem, że pan Spolica żałuje swojego czynu, inaczej nie podjęłabym się jego obrony.. Przedstaw tezę o niewinności lub jego winie.. Twoja praca powinna liczyć min.Przydatność 75% Dzieje Jacka Soplicy.. 2021-02-05 11:40:33Napisz mowe obroncza lady makbet.. Cechą Jacka Soplicy jest niezwykła dynamiczność charakteru i osobowości.. b) Sformułuj zdanie, które pozwoli Ci zyskać przychylność słuchaczy.Jacek Soplica, jego brat Sędzia, syn Tadeusz i podopieczna Zosia byli pierwszoplanowymi bohaterami wielkiego dzieła Adama Mickiewicza -" Pana Tadeusza".. W ten sposób urażono pychę i miłość własną Soplicy..

Oprócz: Mowa obronna jacka soplicy.

Nie wiem jak mam się za to zabrać.Nigdy nie lubiałiłam robić charakterystyki jakiejś postaci i przeważnie czytalam jakąs charakterystke i pisalam sama.A teraz chce sia za to porzadnie zabrac.czy w opisie postaci musza byc jakies punkty jak zaczac?Zadanie: napisz mowę obrończą lub oskarżycielską antygony kompletnie nei wiem jak się do tego zabarc pomocy na jutro Rozwiązanie: wysoki sądzie, ławo przysięgłych zebraliśmy się tu dzisiaj wszyscy, by wspólnieOskarżenie Kreona - napisz mowę, kierowana do Wysokiego Sądu.. Śmierć żony Soplicy.6.. Opowieść Gerwazego o Jacku ma charakter przemowy.. O prawdziwych i burzliwych losach tej postaci dowiadujemy się z jego spowiedzi przed śmiercią.. - pomożesz?. (tekstem ciągłym, min.50słów) .. Wysuń argumenty i kontrargumenty.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Chciał ożenić się z córką Stolnika- Ewą, aby zyskać majątek przyjaciela.. Na wokandzie sprawa Soplicy.". Na szczęście, Stolnik przejrzał zamiary Jacka, wiedział, że jego miłość jest udawana.. Chcąc się odegrać, poślubił niewinną, kochającą go .Zad1.Opowieść Gerwazego ma charakter przemowy.Zanalizuj ją,a następnie napisz własną mowę-oskarżycielską lub obrończą:-Przedstaw tezę o niewinności lub winie Jacka Soplicy.-Sformułuj zdanie,które pozwoli ci zyskać przychylność słuchaczy.-Krótko przedstaw związane ze sprawą postaci i wydarzenia,wyjaśnij meritum sprawy.Cześć mam takze do napisania mowę obrończą.Mam wcielić się w rolę adwokata i napisać mowę obrończą,oskarżonego o konflikt Rajski.prosze pomóżcie mi mam tylko 1 godz. paula..

2005-09-21 12:22:48.Mowa obronna jacka soplicy.

Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:Opis postaci Jacka Soplicy.Pomożecie?Proszę.. Stolnik podaje Jackowi "czarną polewkę" (odmowa ręki córki).4.. Młody Spolica cieszył się.Podjęłam się obrony Jacka Soplicy, gdyż wiem, że pomimo iż dopuścił się on okrutej zbrodni, jego czyn wymaga głębszej analizy.. Podjęłam się obrony Jacka Soplicy, gdyż wiem, że pomimo iż dopuścił się on okrutej zbrodni, jego czyn wymaga głębszej analizy.. Oblężenie zamku Stolnika przez Moskali.8.. Umieść je na wykresie we właściwych miejscach.. Podjęłam się obrony Jacka Soplicy, gdyż wiem, że pomimo iż dopuścił się on okrutej zbrodni, jego czyn wymaga głębszej analizy.. Jednym z najważniejszych wątków "Pana Tadeusza" są dzieje Jacka Soplicy, który występuje pod nazwiskiem księdza Robaka.. Chciałbym wygłosić mowę obronną w imieniu mego klienta Jacka Soplicy, aby oczyścić go z postawionych mu zarzutów.. Szlachcic litewski, głowa rodu Sopliców, zabójca Stolnika Horeszki, ojciec Tadeusza, brat Sędziego, kapłan z zakonu bernardynów.Umiera po swojej spowiedzi Gerwazemu przez gangrenę spowodowaną otworzeniem starych ran.. Była to postać dynamiczna, dlatego jego postępowanie na przestrzeni książki zmieniło się bardzo znacznie.Napisz wiec wyborczy na wojta gminy 2021-02-05 18:39:48; Wymień założenia pracy organicznej oraz jej inicjatorów?.

Wcielając się w rolę Romea, napisz list do Julii.

Młody Spolica cieszył się.Napisz mowę obronną jacka Soplicy .. Był ulubieńcem miejscowej szlachty.Stilvolle Designs mit besonders hohen Tragekomfort.. Oskarżonemu podano czarną polewkę, która oznaczała odmowę.. Wiem, że pan Spolica żałuje swojego czynu, inaczej nie podjęłabym się jego obrony.. Jednak ja chciałabym zająć się pierwszym z wymienionych.. Wywodził się ze starego rodu szlacheckiego, był młodym ambitnym człowiekiem, który cieszył się dużym poparciem na sejmikach.2.. Wiem, że pan Spolica żałuje swojego czynu, inaczej nie podjęłabym się jego obrony.. Wyjaśnij, na czym polegała przemiana bohatera.. O prawdziwych i burzliwych losach tej postaci dowiadujemy się z jego spowiedzi przed śmiercią.. Wybierz stronę oskarżycielską lub obrończą i napisz przemówienie, w którym przekonasz rówieśników do swoich racji.. W ten sposób urażono pychę i miłość własną Soplicy.Napisz własna mowę oskarżycielską lub obrończą Jacka Soplicy.. Sformułuj zdanie, które pozwoli ci zyskać przychylność słuchaczy.. Jednym z najważniejszych wątków "Pana Tadeusza" są dzieje Jacka Soplicy, który występuje pod nazwiskiem księdza Robaka.. Przyjaźń Jacka Soplicy i Stolnika.2.. Miłość Soplicy do Ewy, córki magnata.3.. 2021-02-05 17:24:53; Podane słowa należą do jednej rodziny wyrazów.. "Bronię ,lub oskarżam Jacka Soplicę.".

2011-03-30 19:06:25 plan wydarzeń spowiedzi jacka soplicy ?

Napisz charakterystykę Jacka Soplicy.Pan Tadeusz - "W roli oratora.. Zaapeluj do emocji słuchaczy.Przydatność 75% Dzieje Jacka Soplicy.. W młodości Jacek Soplica był ubogim szlachcicem, lubił zabawy, był typowym warchołem, awanturnikiem, uwielbiał jeździć na polowania, pojedynkować się i strzelać.. Ślub Jacka z ubogą dziewczyną i narodziny syna Tadeusza.5.. Oskarżonemu podano czarną polewkę, która oznaczała odmowę.. Przypomnę, iż jest on oskarżony o zastrzelenie Stolnika Horeszki, znanego patrioty oraz przyjaciela osądzanego.Jacek Soplica (Wojewoda, Wąsal, ksiądz Robak, Bernardyn) - fikcyjna postać epopei narodowej Adama Mickiewicza Pan Tadeusz.. Do jakich refleksji skłania mnie życie i osobowość jacka soplicy bohatera rolnictwo i przemysł klucz odpowiedziJacek Soplica czyli ksiądz Robak to postać z "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza.. .Napisz mowę oskarżycielską przeciwko Jacku Spolicy!. Wysoki Sądzie, Szanowna Ławo Przysięgłych.. Młody Spolica cieszył się szacunkiem okolicznej szlachty.Napisz mowę oskarżycielską lub obronną Jacka soplicy ( i jesli mozecie to napiszcie mi mowe obronną ;**) Prosze pomóżcie i jak beziecie pisac to napiszcie mp Wysoki sadzie i ławo przysięgłych zebraliśmy sie tu po to aby.. i cos tam dalej plisss i to am być tak troche stylistycznie góra 15, 20 zdańJego fałsz i obłuda nie miały granic.. 5 pkt za rozwiązanie + 3 pkt za najlepsze rozwiązanie - 23.10.2015 (16:26) - przydatność: 52% - głosów: 37Argumenty na obronę Jacka Soplicy - wstąpienie do zakonu - symboliczna zmiana nazwiska - poświęcenie się w walkach dla kraju - działalności emisariusza - ocalenie życia Klucznikowi - zbrodnia pod wpływem emocji - prowokacyjne zachowanie Stolnika - chęć ujawnienia prawdy przed śmiercią - chęć pojednania rodzin poprzez ślub .spowiedź jacka soplicy-napisz streszczenie 2009-05-07 17:18:19 Zadanie z Polskiego , Charakterystyka Jacka Soplicy ?. Przedstaw mowę obrończą Kreona ("Antygona" Sofoklesa) Czy możemy uznać Prometeusza za twórcę cywilizacji?. Cechą Jacka Soplicy jest niezwykła dynamiczność charakteru i osobowości.Ukochana Soplicy była niezwykle delikatna i wrażliwa, taki czyn mógłby jej psychicznie zaszkodzić, a nawet wyrządzić wielką krzywdę..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt