Instalacje w mieszkaniu technika klasa 6 prezentacja

Pobierz

Zużycie gazu podawane jest w metrach sześciennych (podobnie jak w przypadku wody).. Czyta zeW zależności od rozmieszczenia poszczególnych sprzętów i mebli ustala się trasy przewodów, a wszelkie zmiany w trakcie wykonywania instalacji warto nanosić na plan.. W zależności od sposobu wykonania i przeznaczenia, możemy wyróżnić następujące rodzaje rysunku technicznego: szkic - przedstawia np. przedmiot lub instalację (z wymiarami lub bez), wykonany jest odręcznie najczęściej na białym papierze "na oko", wPlik testy kl 6 technika.exe na koncie użytkownika JO_AN_NA • folder SP TECHNIKA • Data dodania: 14 cze 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.. T: Instalacje w mieszkaniu Cele lekcji Na dzisiejszej lekcji: - poznam domowe urządzenia elektryczne - zapoznam się z działaniem wybranych urządzeń elektrycznych Str. 20 - ćw.. NaCoBeZu/strony w podręczniku: - rodzaje instalacji mieszkaniowych 4.. Instalacja gazowa, zarówno w bloku jak i w .Formatka- Technika kl. 6 1.. Co może być w rurach centralnego ogrzewania dostarczających ciepło(3) 5.. Zna zasady oszczędnego gospodarowania energią.. Zapisz notatkę do zeszytu 1.Domowe urządzenia elektryczne 1.. Klasa vi - technika temat: instalacje i opłaty domowe - cdNapięcie w przewodach doprowadzanych do mieszkań wynosi 220 V. Mieszkaniowa sieć elektryczna umieszczana jest w ścianach ze względu na bezpieczeństwo..

Instalacje w mieszkaniu.

Wymagania w projektowaniu.. Powodzenia(6+)Strona startowa > ZAJĘCIA TECHNICZNE > KLASA 6.. Temat: Instalacje domowe - technika kl.6 TIK Scenariusz z wykorzystaniem burzy mózgów i analizy SWOT Cele lekcji: Uczeń: wymienia nazwy zawodów związanych z budową domu, rozróżnia rodzaje instalacji domowych i krótko opisuje każdą z nich, przedstawia drogę, jaką dociera do odbiorców woda, ciepło, gaz i prąd,Klasa 6; Klasa 5; Klasa 4; TECHNIKA.. Na ścianach widoczne są tylko gniazdka wtyczkowe, wyłączniki, liczniki energii elektrycznej, bezpieczniki (korki) itp.DOMOWA INSTALACJA ELEKTRYCZNA.. Opisujemy, jak powinny wyglądać poszczególne etapy .. (dla kabli: 0,08 -3 · 10 /m, dla instalacji w rurkach: 0,1 · 10-3 /m) Dla obwodów wykonanych kablami, przewodami wielożyłowymi lub jednożyłowymi o prze- kroju żył nie większym niż 50 mm² Cu i 70 mm² Al, reaktancje tych przewodów pomijamy.Technika w najbliższym otoczeniu: Uczeń: prawidłowo organizuje miejsce pracy, właściwie dobiera narzędzia do pracy..

Temat lekcji: Instalacje w mieszkaniu.

(9) Wymień zawdy związane z budową domu i czynności przez nich wykonywane (9) Wymień elementy konstrukcyjne budynku i do czego one służą (6) Jakie strefy są w pokoju nastolatka?. Podstawowe pojęcia.. Co powinno znajdować się na funkcjonalnym osiedlu?. Odprowadzanie wody z dachu stromego W przypadku dachów budynków niskich (do 5 kondygnacji), które mają odpowiednie nachylenie (przyjmuje się, że powyżej 8%), najczęstszym sposobem odprowadzania wodyTechnika 6 Szkoła Podstawowa - Padlet .. Klasa 6T: Na osiedlu.. Temat lekcji: RYSUNEK TECHNICZNY.. Działania ucznia: 1.Zapisz temat w zeszycie 2.. Buduje, przy pomocy nauczyciela, obwód elektryczny według schematu.. lub ang. wieża wodna, rzadziej wieża wodociągowa) - budynek w formie wieży , na którego szczycie znajduje się zbiornik na wodę, służący do zapewnienia stabilnego ciśnienia w wodociągu , pokrywając chwilowy wzrost zapotrzebowania na wodę.13 Questions Show answers.. Artykuł na: 4-5 minut.. Rodzaje rysunków technicznych 1.. Przeczytaj teksty na stronie 20 i 21.Elektryk w mieszkaniu - o ile się go nawet doprosimy, aby wreszcie przyszedł - to z reguły wydatek kilkudziesięciu złotych, które przecież zawsze warto zaoszczędzić.. Instalację elektryczną dzieli się na obwody doprowadzające prąd do grup gniazd wtycz­kowych, punktów oświetleniowych oraz do pojedynczych urządzeń wyma­gających oddzielnego zasilania (zwy­kle o dużej mocy lub szczególnym znaczeniu: pralki, hydroforu, kotła centralnego ogrzewania, elektrycz­nego podgrzewacza wody, pompy itd..

Przed czym chroni instalacje bezpiecznik.

Zna terminy: instalacja, elektrownia, tablica rozdzielcza, bezpieczniki.. Instalacje w mieszkaniu.. Działanie ucznia: Lekcja on-line w czasie rzeczywistym/Lekcja on-line (praca samodzielna) na stronie internetowej szkoły 3.. Tego typu informacje będą przydatne przy remoncie lub modernizacji instalacji.. , Technika , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , strona 1 , dlanauczyciela.pl11.. 2.PN - 92/B - 01707 Instalacje kanalizacyjne.. Nowoczesny sprzęt na co dzień 1. fot.: Sonel - zalecane strefy układania przewodów w pomieszczeniach mieszkalnych.. Moduł: Elektrotechniczny.. ).Pomyśl, bez których instalacji trudno się obejść w domu.. 58 661 41 02Instalacja elektryczna - obwody elektryczne.. Pamiętaj!. MONTAŻ ELEMENTÓW INSTALACJI III etap edukacji (klasy I, II, III) Obszar kształcenia: Kształcenie ogólnotechniczne, nieformalne uczniów gimnazjów (klasy I - III) w Pracowni Edukacji Przedzawodowej.. W lutym licznik zużycia zimnej wody wskazał 9871L a w styczniu 9171L.. Na dzisiejszej lekcji: zaprojektujecie idealne osiedle.. Wymień wszystkie .6. numer pogotowia wodociągowego w Bielsku Białej /994/.. Do góry Wieża ciśnień (z niem.. Jakie było zużycie miesięczne wody?. Technika 6 Szkoła Podstawowa.. Stopień trudności oraz koszt wykonania poszczególnych instalacji w znacznym stopniu zależy od tego, czy kolejność prac została właściwie zaplanowana..

Wymień poznane instalacje domowe(4) 2.

Dlatego dobrze jest wiedzieć jak to się robi, czym to się robi i dlaczego się robi właśnie tak a nie inaczej.• wykonuje pracę w sposób twórczy Instalacje w mieszkaniu • posługuje się terminami: instalacja, elektrownia, tablica rozdzielcza, bezpieczniki • określa funkcje instalacji występujących w budynku • wymienia nazwy poszczególnych elementów instalacji • omawia rodzaje elektrowni i tłumaczy, co jest w nich źródłem zasilaniaKolejność wykonywania instalacji w domu - 5 etapów Kolejność wykonywania instalacji w domu - 5 etapów.. Efekty kształcenia: uczeń: identyfikuje swoje umiejętności manualno-motoryczne,Jak to działa?. Z wymienionych urządzeń gospodarstwa domowego wybierz, które może pracować bez przyłączonej instalacji kanalizacyjnej: Q. Zaznacz element, który jest związany z instalacją wodną w domu: Ułatwia bezkolizyjne poruszanie się po mieszkaniu.Poproście rodziców o utworzenie konta i macie dostęp do większości podręczników, które obowiązują w naszej szkole.. Natężenie prądu jakie może bezpiecznie przepłynąć przez ciało człowieka , nie może przekraczać 10 mA; jest to prąd o napięciu nie większym niż 24 V.1.. To ja Wasz nauczyciel techniki.. 58 671 00 00 siedziba: 84-230 Rumia, ul. Starowiejska 49, tel.. 1.1, 1.2, 2.2, 2.3 • posługuje się terminami: instalacja, elektrownia, tablica rozdzielcza, bezpieczniki • wymienia nazwy poszczególnych elementów instalacji • określa funkcje instalacji w budynku • omawia rodzaje elektrowni i tłumaczy, co jest w nich źródłem zasilania • nazywa elementy obwodówPlik sprawdzian z techniki klasa 6 instalacje w mieszkaniu.pdf na koncie użytkownika raincloudxxx • Data dodania: 18 lip 2020 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Rysunek techniczny 5 Rodzaje rysunków Rysunek techniczny; c.d.. Klasa 6 (Temat na 2 tygodnie do 30.04) INSTALACJE I OPŁATY DOMOWE Pomyśl, bez których instalacji trudno się obejść w domu.. Przeczytaj teksty na stronie .. Powtórka materiału z techniki.. z o.o. biuro: Gdynia 81-391, ul. Świętojańska 51/1, tel..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt