Liczebniki porządkowe niemiecki ćwiczenia

Pobierz

- Liczebniki kl.1 - Liczebniki - liczebniki 1-10 - Liczebniki - LiczebnikiLiczebniki porządkowe określają kolejność: "Erste Hilfe ist wichtig!". Jak widzisz, nauka niemieckiego online i za darmo jest na wyciągnięcie ręki - teraz potrzebna jest tylko twoja motywacja i chęci!Die Ordnungszahlen - liczebniki porządkowe w języku niemieckim Die Zahlen von 0 bis 20 - liczebniki od 0 do 20 Ćwiczenia online z języka niemieckiego, nauka niemieckiego przez internet za darmo.. Odkąd pamiętam jednak, wpajano mi do głowy, że jest nieziemsko trudna.. Na koniec dodam, że jeżeli liczebniki porządkowe zapisujemy cyfrą, to zawsze musimy po nich postawić kropkę, np.: der 17.. Dziś poznamy liczebniki porządkowe w języku niemieckim oraz wyjątki w ich tworzeniu.. Społeczność Awieczorek Niemiecki gramatyka.. Polecenie: Ergänze die Sätze mit den angegebenen Ordnungszahlen.Liczebniki porządkowe - podsumowanie.. Liczebniki porządkowe pochodzące od jeden, trzy i siedem są tworzone nieregularnie.Liczebniki porządkowe - język włoski - Ćwiczenia i testy interaktywne z języka włoskiego.. Gramatyka niemiecka nie jest ani łatwa, ani trudna.. Samo "2" w tekście pisanym oznacza więc "dwa", podczas gdy "2.". 1. : Liczebniki porząkowe występują z rodzajnikiem określonym, odpowiednim do rodzaju rzeczownika.. PDF Materiały do wydruku.. Tworzenie liczebników porządkowych..

Liczebniki porządkowe - język niemiecki.

Polska Zmień szablon Materiały interaktywne Pokaż wszystko.. : Rafael Nadal był trzeci.. Polecenie: Napisz liczebnik porządkowy.Liczebniki główne i porządkowe można zapisywać za pomocą liczb, przy czym liczebnik porządkowy oznaczamy kropką po cyfrze arabskiej albo, obecnie rzadziej, cyfrą rzymską.. po zaimku określającym przynależność (zaimek dzierżawczy), liczebniki porządkowe niemiecki odmieniają się tak samo jak po rodzajniku .liczebniki porządkowe po niemiecku - liczebniki 1 - Liczebniki - Liczebniki 1. : playEs la sexta película de este director.Liczebniki główne: dwadzieścia trzy, czternaście, osiemdziesiąt, osiem, dwanaście, tysiąc, sto dwadzieścia trzy, dwieście dziesięć, Liczebniki porządkowe:Jeśli liczebnik porządkowy zapisujemy cyfrą, stawiamy za nim kropkę: der 17.. Polecenie: Write the ordinal number in words.Liczebniki główne - Cardinal Numbers - Ćwiczenia i testy interaktywne z języka angielskiego.. (Uzupełnij brakujące liczebniki porządkowe!). (Uzupełnij brakujące liczebniki .Zasada tworzenia liczebników porządkowych + ćwiczenia ----- Nasz E-BOOK: http:.Die Ordnungszahlen - liczebniki porządkowe w języku niemieckim - ćwiczenie online Zapisz słownie podane w nawiasach liczebniki porządkowe.. To jest mit.. Czy trzeba pisać liczby słownie?Wybierz interaktywne ćwiczenie według poziomu zaawansowania lub tematu i sprawdź swój niemiecki w praktyce..

Niemieckie ćwiczenia.

: Piąte ćwiczenie jest bardzo trudne.. Mitem jest również, że gramatyka niemiecka jest banalnie prosta - jest gdzieś po środku.Home » ćwiczenia » Liczebniki porządkowe: daty (A1, A2, B1, B2) .. Liczebniki porządkowe ← poprzednia lekcja następna lekcja .. Książki do nauki niemieckiego dla dorosłych i młodzieży — przegląd propozycji wydawnictwa Pearson;Dodawanie tych wszystkich końcówek jest skutkiem tego, że liczebniki porządkowe odmieniamy w niemieckim jak przymiotniki.. - liczebniki / czas zegarowy / datyOrdinalzahlen - liczebniki porządkowe.. Liczebniki porządkowe od 1 do 19 tworzy się poprzez dodanie do liczebnika głównego przyrostka -te, przy czym istnieją wyjątki, .. Ćwiczenia online: Wskazówka Zaloguj się, aby zapisywać historię i wyniki Twojej nauki.Liczebniki porządkowe - język niemiecki - Ćwiczenia i testy interaktywne z języka niemieckiego.. Więcej formatów pojawi się w czasie gry w ćwiczenie.playEste es mi primer marido.. (lub II) - "drugi".Liczebniki porządkowe - Ordinal Numbers - Ćwiczenia i testy interaktywne z języka angielskiego.. Polecenie: Insert the cardinal number.Liczebniki główne od 13 do 19 tworzymy dodając 'teen' do odpowiedniego liczebnika od 3-9.; 13 thirteen; 14 fourteen; 15 fifteen; 16 sixteen; 17 seventeen; 18 eighteen; 19 nineteen; Liczebniki główne oznaczające dziesiątki tworzymy dodając 'ty' do odpowiedniego liczebnika 2-9; 20 twenty ; 30 thirty ; 40 forty ; 50 fifty ; 60 sixty ; 70 seventy ; 80 eighty ; 90 ninety; Proszę zwrócić ..

Cyfry w języku niemieckim.

Polecenie: Write the ordinal numbers in words.Liczebniki porządkowe - Ordinal Numbers - Ćwiczenia i testy interaktywne z języka angielskiego.. Udostępnij Udostępnij wg Awieczorek.. Można je zapisać jako cyfrę plus kropka lub słownie: 1.. Klasse.175 dni do: końca roku szkolnego 2020/2021.. Polub.. Liczebniki porządkowe (Ordnungszahlen; Ordinalzahlen) używa się do podania kolejności czy daty.. = der/die/das dritte; Chcesz dowiedzieć się więcej na temat liczebników porządkowych?. Dodatkowe zasady.. *Liczebniki porządkowe od 20 wzwyż tworzymy poprzez dodanie końcówki -ste lub -sten do liczebnika głównego.. Oto mój test kursów 17 Minute LanguagesPrzetestuj swoją znajomość liczebników w języku niemieckim - liczebniki główne i porządkowe, także daty i godziny oraz konstrukcja wie viel i wie viele.. Pokaż wszystko.. Die erste Stelle.Numery od 1 do 20 Rozumienie numerów Liczby porządkowe Numery od 1 do 100.. Ćwiczenia online lub do pobrania w formacie PDF.Jak mogłeś się już zorientować liczebniki porządkowe po niemiecku piszemy wraz z rodzajnikiem określonym, die, der i das (czas teraźniejszy), rodzajnikiem wskazującym, oraz dzierżawczym.Odmieniają się one jak przymiotniki.. Liczebniki odmieniają się dokładnie tak, jak przymiotniki.. Cyfry, liczby - a więc liczebniki to w porównaniu do poprzednich ćwiczeń sprawa dość prosta, ale i tu mogą pojawić się pewne niespodzianki i problemy..

liczebniki.

Numery od 1 do 20: molto facile (8 cwiczenia .liczebniki porządkowe po niemiecku.. : Mieszkam na drugim piętrze.. Liczebniki porządkowe można zapisać jako cyfra + kropka lub słownie; Liczebniki porządkowe niemiecki - ćwiczeniaHome » ćwiczenia » Liczebniki porządkowe (B1, B2) .. Fiszki niemiecki dla początkujących: ucz się słówek i nie zapominaj!. Edytuj elementy .. W przypadku liczebników od 1 do 19 do liczebnika głównego dodaje się końcówkę -te.. : To już czwarty raz, jak oglądam ten film..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt