Napisz rozprawkę o kreonie

Pobierz

Jak napisać rozprawkę 1)Wstęp- We wstępie należy: -Zasygnalizować jak zrozumiałeś temat -Wprowadzić do tematu krótko i rzeczowo wyjaśniając tezę -Zapowiedzieć dalszy tok rozumowania (Czy warto się zakochać-to jest temat do rozprawki) (Warto się zakochać lub nie warto się zakochać-tezy) 2)Rozwinięcie-argumenty które udowadniają tezę.Kreon zas swoim zachowaniem dowiodl ze jest nie wierny swoim bogom.. W argumentacji odwołaj się do Opowieści wigilijnej K. Dickensa, Quo vadis H. Sienkiewicza oraz innego utworu literackiego.. Na samym początku "Antygony" dowiadujemy się o narastającym konflikcie, trwającym pomiędzy Antygoną a Kreonem.Konflikt ten dotyczy pochówku zwłok Polinika.. Możemy też zaznaczyć, jaką drogą chcemy podążać analizując postawiony w temacie problem.Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: Jak napisać ROZPRAWKĘ z podaną tezą?. Antygona skazana była na śmierć, a Kreon poniósł najwyższą karę.. Biznes i Finanse (35016) Biznes i Finanse (35016) Wszystkie (35016) Banki (7638) Bankowość Elektroniczna (102) E-biznes (3893) Ekonomia (1860) Fundusze UE (617) .Proszę o napisania rozprawki, najlepiej trochę dłuższej i tak żeby zawierała tezy, 3 argumenty, oraz wnioski cząstkowe.Kreon dobrze o tym wiedział.. Uważała ona, że Kreon nie miał prawa wydawać takiego zakazu.. Pytania .. Na zakończenie zwrócę uwagę na fakt, iż gdyby nie zła decyzja Kreona o wydaniu zakazu pochówku Polinika, do konfliktu zapewne nigdy by nie doszło..

Na jaki temat pisać rozprawkę?

Czy Kreon był dobrym władcą - rozprawka.. Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.. Uważam, że Antygona postąpiła słusznie grzebiąc Polinika.. Postaram się ten problem rozstrzygnąć w swojej rozprawce.. Żadna z nich nawet na moment nie myśli o możliwości porozumienia.. 2 0 Odpowiedz.. W argumentacji odwołaj się do Opowieści wigilijnej K. Dickensa, Quo vadis H. Sienkiewicza oraz innego utworu literackiego.Rozprawki dzieci wyglądają często jak lista argumentów, spis postulatów o objętości do 10 zdań.. Na wyższym etapie edukacji dołączamy do tej listy opis sytuacji, przedmiotu, postaci, miejsca, charakterystykę postaci, analizę problemów, interpretację, oceny własne, streszczenie i… praca pisemna rozrasta się.. Oboje są całkowicie zaślepieni.87% Czy Antygona miała rację sprzeciwiając się Kreonowi - rozprawka.. Staje się Kreon sprawcą strasznej klęski, skoro uznał, że tylko jego wyobrażenie o dobru społecznym zasługuje na szacunek.Mógłby mi ktoś napisać rozprawkę o hipotezie "Kto miał racje, Kreon czy Antygona?". W tym utworze główna bohaterka i król Kreon prowadzą spór, ponieważ Antygona pochowała swojego brata, ale król stanowczo tego zabronił, gdyż był on zdrajcą.. Kreon ogłosił go zdrajcą narodu i nie pozwolił, aby odbył się jego pogrzeb.Rozprawka: Antygona Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., "Kto miał rację Antygona, czy Kreon?".

Jak napisać rozprawkę 1 ...Antygona czy Kreon?

Spór toczył się o pochowanie zwłok brata Antygony-Polinika.. Ma formę pisemnego rozważania np. o zachowaniu bohatera książki, o motywach literackich pojawiających się w różnych utworach lub o czysto teoretycznych rozważaniach np. o tym, czy książki papierowe znikną z naszej .Napisz krótkie opowiadanie zawierające 10 zdań złożonych.. Następnych argumentem, który może odpowiedzieć na zadane na wstępie pytanie jest fakt, iż nie miał wprawy w rządzeniu.. Kreon, przekraczając je, został sam, mając przeciwko sobie całe społeczeństwo.. Przedstawicielem pierwszej jest władca Teb, Kreon, obrońcą drugiej jest Antygona, córka Edypa, siostrzenica Kreona.Problem wynika z zakazu pochowania zwłok brata Antygony, Polinejkesa.Kreon odmówił mu nawet skromnego pogrzebu, o który upominała się Antygona.. 82% Czy Twoim zdaniem kompromis między Antygoną a Kreonem był możliwy?. "Współkochać przyszłam, nie współnienawidzić" to jej hasło - miłość do brata jest dla .Rozprawka .Mógłby mi ktoś napisać rozprawkę o hipotezie "Kto miał racje, Kreon czy Antygona?".. ".Kreon nie chce uznać jej argumentów i swoim uporem - głuchym nawet na słowa mędrca Tyrezjasza - doprowadza do śmierci Antygony, swego syna Haimona, który kocha Antygonę, i swej żony Eurydyki..

Plan rozprawki Pisząc rozprawkę bardzo ważne jest, aby uprzednio napisać jej plan.

Podszedł do swojej roli z wielką powagą, przejęciem i strachem w podołaniu .Zakazowi temu odważyła się sprzeciwić Antygona, siostrzenica króla i siostra zmarłego.. Liczyla sie dla Kreona tylko wladza i popatcie ludzi.. Jego żona i syn zabili się.. Zwykłe pytania; Sondy&Ankiety; Quizy ; Kategorie .. Myślał o kraju.. rozprawka argumenty kto miał rację antygona czy kreon prosze napiszczie dam naj"Antygona" Sofoklesa jest.Antygona i Kreon ponoszą klęskę.. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi.Rozprawka syntetyzująca: polega na charakterystyce określonego motywu, który znajduje się w kilku utworach, np. "Człowiek człowiekowi wilkiem - udowodnij tezę na podstawie wybranych utworów literatury wojennej.. Myslal tylko o sobie, zachowywal sie egoistycznie.Zadanie: napisz rozprawke na temat quot antygona cz kreon która Rozwiązanie:antygona, ponieważ nie poddawała się, była odważna, postępowała moralnie zrobiła pochówek bratu mimo zakazu kreona , była religijna, potrafiła przekonać do siebie ludziNa wszą prośbę w tej krótkiej lekcji pokazujemy wam jak napisać rozprawkę.-----Jeśli chcesz wspomóc nasz kanał, zaprasz.Jak napisać rozprawkę?. Nie boi się kary.. Rozprawka , jak sama nazwa wskazuje, polega na rozprawianiu na zadany temat..

2021-01-20 11:05:38 Napisz rozprawkę, w której udowodnisz, że każdy ma szansę zmienić swoje życie.

Ułatwi to znacznie pracę nad rozprawką i pozwoli przyjrzeć się dokładnie każdemu z punktów, które później należy odpowiednio rozwinąć.Jak napisać rozprawkę?. - rozprawka; 85% Rozprawka - Antygona - Twoja ocena decyzji Antygony o pogrzebaniu zwłok brata; 84% Czy Antygona postąpiła słusznie sprzeciwiając się rozkazowi króla - rozprawka.5.. Podobne pytania.. Działała w zgodzie z prawami boskimi, które Kreon podważał.. Kreon czy Antygona?. Kolejny argument to duma, która cechuje obie omawiane postacie.. Ogólne zasady.. W końcu przechodzimy do samego pisania.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej -19 21:01:08;Zadanie: napisz rozprawkę na temat quot czy antygona i kreon zachowali się w porządku wobec siebie i prawa quotSprawdź, jak napisać rozprawkę.. Rozprawka składa się z trzech podstawowych części: wstępu, rozwinięcia i zakończenia.. rozprawka zadanie dodane 12 września 2010 w Język polski przez użytkownika niezalogowany [Gimnazjum]Zadanie: napisz rozprawkę na temat quot czy antygona i kreon zachowali się w porządku wobec siebie i prawa quot Rozwiązanie: moim zdaniem antygona i kreon nie zachowali się wporządku wobec siebie oraz prawa postaramW "Antygonie" Sofoklesa naprzeciw siebie zostają postawione dwie niemalże równorzędne racje.Jedna z nich broni prawa ludzkiego, druga zaś za nadrzędne uważa prawo boskie.. "Kto ma rację?- Antygona czy Kreon?. Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie - są one dla niego rzeczą najważniejszą, a zdrada ojczyzny najgorszą zbrodnią.Kreon zaś, zanim zrozumiał jak ciężko zawinił wobec Fatum, patrzył na śmierć swego syna, Hajmona, i ukochanej żony Eurydyki.. Stawiamy w nim tezę lub hipotezę.. nie zgodzil sie na pochoweg brata Antygony z nienawisci poniewaz wiedzial iz dusza nie pochowanego nigy nie dozna spokoju.. Wstęp powinien obejmować jeden akapit.. Kreon jest prawowitym władcą Teb, państwa w którym wszystkich obowiązują określone prawa i obowiązki.. Kto w tej sprawie ma racje?. Rozprawka - budowa.. Dla niej najważniejsze jest prawo naturalne i posłuszeństwo wobec bogów..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt