Jak odpowiedzieć na pytanie how are you

Pobierz

)Zawsze dobra będzie odpowiedź tego rodzaju: "Great, thank you.. Lepiej nie wdawać się w długie opowieści o swoim życiu, a już na pewno nie wypada narzekać.. (Gdzie jesteś?). Szybko dowiaduję się, że bardzo dobrze, bo 6 prawie nie istnieje, chyba że w weekend.. Jak należy odpowiedzieć, gdy ktoś nam się przedstawia:Na pierwsze pytanie słyszę 5 i mówię, że to chyba dobrze.. Dobrze, czy źle?. 2010-08-23 11:16:18Jak oryginalnie odpowiedzieć na pytanie: How are you?. (Czyj to samochód?). Whose, czyli czyj.. I'm good sugeruje ogólne samopoczucie, szczęście i stan życia, a I'm well skupia się jedynie na stanie zdrowia.. to taka forma powitania.. Następnie słyszę o wynikach testu z angielskiego, popołudniowych planach wyjścia na dwór/podwórko (jak kto woli) i jeszcze kilka szybko przelatujących informacji.In a formal setting, you could say "I am very well, thank you.". Najprościej będzie odpowiedzieć na nie " I'm fine.. 2010-12-19 18:09:02; Jak sie odpowiadanie na pytanie po angielsku , how old are you?. To w pewnym sensie oznacza "przeciętny".. Urodziliśmy się niejako z definicji w przeszłości jednak!. How, czyli jak.. jako formę tego samego powitania.. Cieszę się, że nie jestem pod ziemią.. (Cześć, jak się masz?). (Myślę, że Marka.). "How are you" nie usłyszysz na rozmowie kwalifikacyjnej po polsku.. W skrócie: jak ktoś zadaje pytanie "how are you" to wcale nie chce się dowiedzieć co naprawdę u Ciebie słychać.Na takie pytanie możesz odpowiedzieć "It's going well" lub "Fine", "Good"..

Kolejną rozmowę lepiej zacząć pytaniem How are you?

(Co robiłeś wczoraj, kiedy przyszedłem się z tobą zobaczyć) When did you buy your car?. 2012-04-09 13:09:09; jak odpowiecie na pytanie How do you do?. Drogie Dzieci, Jak się dziś czujecie?. (pozytywna - najczęściej spotykana) "Fine, thanks.. Takie pytanie.Pytanie: " How are you " jest czysto kurtuazyjne.. (Gdzie są moje klucze?). Poniżej prezentujemy różne możliwości odpowiedzi.. - Jest to zwrot używany na zmianę z 'Pleased to meet you', a więc jak już się domyślacie - tylko w momencie poznawania nowej osoby.. Powinniśmy odpowiedzieć sobie tutaj na pytanie, jak należy to usprawnić.Odpowiadając na postawione na wstępie pytanie, obie odpowiedzi - I'm good oraz I'm well - są poprawne i tak naprawdę w obu mamy do czynienia z przymiotnikiem, ale każda z nich ma nieco inne znaczenie.. (Ta odpowiedź jest zachętą do dalszej rozmowy.). Najprostsza odpowiedź to po prostu "Fine", jednak wtedy dajemy do zrozumienia pytającemu, że nie chcemy kontynuować rozmowy.. 'może być "i'm incredible", to jest w stu procentach poprawnie (tak samo jak odpowiedź po prostu "incredible") chociaż to także znaczy jestem niesamowity, należy wywnioskować z kontekstu… to samo przecież z innymi słowami I'm good, I'm fine, I'm great itd.. (Jak mówi się "kiełbasa" po polsku?).

lub ewentualnieRe: Jak odpowiedzieć na pytanie: How are you ?

Oto kilka innych sposobów: - I'm good / great / alright.. Nie powinno się go stosować przy witaniu osób, które już znamy!. one wszystkie są poprawne jako odpowiedź do "How are you?". Jest to bardzo fajne pytanie zwrotne, które zaskarbi nam przychylność rozmówcy, a także pociągnie rozmowę oczko dalej.. Nie ma sensu więc używać czasu teraźniejszego!. A tu kilka jeszcze ciekawszych odpowiedzi na how are you: Been better.. Kiełbasa.. Dlatego, wbrew pozorom, łatwo udzielić złej odpowiedzi na rozmowie o pracę po angielsku!- Fine, thank you for asking!. Źle.. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, pytanie to jest bardziej zwrotem grzecznościowym wynikającym z uprzejmości i powinniśmy odpowiadać na nie krótko, możemy jednak pokusić się o krótkie rozwinięcie.. Możemy powiedzieć za to: Where are you?. A jak odpowiadać na 'How are you?. Czyli coś się dzieje w czasie teraźniejszym.. Dlatego lepiej odpowiedzieć "Not bad", co jest bardziej przyjazną odpowiedzią.Także pytanie 'How are you?'. (Jak się dzisiaj masz?). Zacznij od spółgłoski F, od dolnej wargi do dolnej części górnych przednich zębów.. (nigdy nie było lepiej)Możliwe odpowiedzi na to pytanie to, np: Pleased to meet you, How do you do?. Język angielski ma przecież także swój komiczny i humorystyczny wymiar.Zauważcie, że w kilku z nich dodajemy pytanie: And you?.

Jak na to odpowiedzieć?

Lepiej zawsze odpowiedzieć pozytywnie, ale jeśli nie czujesz się zbyt dobrze .Między bliskimi przyjaciółmi na pytanie "how are you" można odpowiedzieć "eh, used to be better" (bywało lepiej), "could be worse" (mogło być gorzej), "nothing special" (nic ciekawego).. 'How do you do' to nie jest typowe pytanie i nikt nie oczekuje od nas odpowiedzi.. - Mam się świetnie.. ", co w języku polskim znaczy mniej więcej "żwawy i gotowy".. Odpowiadamy co robimy w czasie obecnym jest to czas present continuous podam zasady tworzenia czasu: -do czasownika dodajemy -ing np play - playing -jak czasownik konczy sie na -e to usuwamy e wyglada to tak : dance - dancing smile - smiling -jesli na koncu jest wspolgloska i samogloska (patrzac od tylu) to podwajamy ostatnia litere np.Nie ma to jak odpowiedzieć pytaniem na pytanie .. Widząc kogoś znajomego np. sąsiada, w Polsce bardzo często usłyszymy: Dzień dobry.. Możemy po prostu odpowiedzieć 'How do .HOW ARE YOU?. (Cześć, jak się masz?). ", to zadający to pytanie nie powinien spodziewać się wylewnej odpowiedzi.Where are you born?. Pytania pośrednie .. Jak odpowiedzieć na to proste pytanie po angielsku .. :) "How are you" usłyszymy od sąsiada, w sklepie czy w urzędzie, praktycznie prawie wszędzie.. Odpowiedzi: 311 Wiarygodność: 99%: pytanie znaczy jak sie masz?.

"odpowiedzieć {czasownik dokonany} answer {czas.}

Jeśli chcemy zapytać kogoś, jak się miewa, zadamy mu pytanie: HOW ARE YOU?. (Kiedy kupiłeś samochód)!Warto wiedzieć, że na klasyczne pytanie "how are you" można także odpowiedzieć "Bouncy and ready to go!. Jest to mniej pozytywne niż "dobry".. Niemniej wiele osób chcąc przerwać tę monotonną kurtuazję posługuje się bardziej kreatywnymi odpowiedziami.. Long time no see lub It's been a while Te wyrażenia używane są kiedy widzimy kogoś, kogo nie widzieliśmy przez dłuższy czas, zwłaszcza jeśli jest to osoba spotkana przypadkowo.How do you do?. a przecież znaczą także "jestem dobry", "jestem wspaniały" itp.How Are You?. (Jakoś daję radę.. mozesz odpowiedziec I m fine lub it's goodJeśli jesteś zaproszony na rozmowę rekrutacyjną po angielsku, możesz być na 99% pewny, że usłyszysz to pytanie, nawet, jeśli pracodawca jest Polakiem.. Musicie odpowiedzieć obywatelom europejskim dlaczego obecnie marzną.. Tak dobrze, że powinni mnie zakazać.. Nie jesteś wspaniały, nie jesteś straszny.. Mimo że oznacza ono tyle, co "jak się masz?. Postanowiłem zebrać niecodzienne reakcje, jakie można usłyszeć na pytanie How are you?Czy można w inny sposób odpowiedzieć na pytanie "How are you?".. Możemy odpowiedzieć na nie: Fine/I'm fine./Fine, thanks.. = Nie mogę narzekać.. Jesteś w porządku.. Pytania te składają się z części pytającej i stwierdzenia.. Przykład: Do you know where my glasses are?Możesz również odpowiedzieć na pytanie "How are you?". = Mam się dobrze / świetnie.. Nieuzasadnione jest więc stosowanie tej frazy przy kolejnym spotkaniu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt