Budowa komputera i urządzenia zewnętrzne sprawdzian

Pobierz

Na przykład mysz komputerowa przetwarza kierunek i prędkość ruchu po powierzchni .Urządzenia zewnętrzne dzielimy ze względu na ich działanie na: urządzenia wejścia (wprowadzanie danych do komputera), urządzenia wyjścia (wyświetlanie wyników działania komputera).. Może być dyskiem twardym.. stacji dysków.. Nad całością czuwa agencja interaktywna CATALIST, specjalizująca się w rozwiązaniach .Urządzenia to urządzenia, za pomocą których możemy wprowadzać dane do komputera.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraRozpoznaj urządzenia zewnętrzne zestawu komputerowego i ich przeznaczenie Już wiesz, że najważniejszym elementem zestawu komputerowego jest jednostka centralna.. Karta graficzna jest niezbędna w każdym komputerze, umożliwia: a) wyświetlanie obrazu.Test Zasady zgodnego z prawem wykorzystywania komputera Test Algorytmy - podstawy i zastosowanie Test Schemat blokowy algorytmu Test Kompresja danych Test Bity i bajty - system dwójkowy Test Informatyka - podstawowe pojęcia Test Budowa komputera Test Bezpieczna i higieniczna praca z komputerem Test Zasady zgodnego z prawem wykorzystywania .Więcej o 4free.PL 4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej » Działamy nieprzerwanie od 1998 roku..

UrządzeniA zewnętrzne komputera.

Oprócz myszy i klawiatury można wykorzystywać , skanery, kamery cyfrowe oraz muzyczne keyboardy.. Przygotowując się do testu zwróć szczególną uwagę na (NaCoBeZu): Zasady bezpiecznej i higienicznej pracy z komputerem.Pozostałe elementy komputera to tzw. urządzenia peryferyjne (zewnętrzne).. W zależności od rodzaju zadania sprawdziany dzielą się na sprawdziany wymiaru i .Zobacz 3 odpowiedzi na zadanie: c) Pamięć ROM jest pamięcią nietrwałą.. Mamy ponad 160.000 użytkowników.. Bardziej szczegółowoUrządzenia techniki komputerowej Identyfikacja i charakteryzowanie urządzeń zewnętrznych komputera Author: IS Last modified by: irek Created Date: 8/12/2005 11:10:32 AM Document presentation format: Pokaz na ekranie Company: COMBIDATA Other titlesSprawdzian teoretyczny dla klasy 4 z rozdziału 1 - Bezpieczne posługiwanie się komputerem i jego oprogramowaniem; opracowany na podstawie treści zawartych w programie nauczania do zajęć komputerowych w szkole podstawowej, kl. 4-6 "Informatyka Europejczyka" autorstwa Danuty Kiałki.Są również urządzenia DVD-RAM pozwalające na odczyt i zapis informacji.. klawiatury.. Zewnętrzna pamięć komputera to rodzaj pamięci masowej podłączonej do komputera w sposób zewnętrzny i nie stanowiącej jego integralnej części.. Dysk twardy to urządzenie które: answer choicesUrządzenia zewnętrzne są przyłączone do: answer choices ..

11.Budowa zewnętrzna komputera.

d) Ploter należy do urządzeń wejścia.. Płyta główna jest podstawowym urządzeniem komputera.Sprawdza podstawowe wiadomości o budowie komputera i systemie Windows.. b) Urządzenia zewnętrzne nazywane są inaczej urządzeniami peryferyjnymi.. Komponenty wyświetlamy 33 mln razy dla 1,5 mln użytkowników miesięcznie.. Zanim informacje trafią do komputera, zawsze muszą zostać wcześniej przetworzone przez jakieś urządzenie wejścia.Urządzenie wejścia-wyjścia, urządzenie we-wy, urządzenie we/wy, urządzenie I/O - urządzenie do komunikacji systemu komputerowego z jego użytkownikiem lub innym systemem przetwarzania danych.Często służy ono do zamiany wielkości fizycznych na dane przetwarzane przez system lub odwrotnie.. UrządzeniA zewnętrzne komputera.. Jest zewnętrznym elementem komputera.. Karta graficzna jest niezbędna w każdym komputerze, umożliwia: a) wyświetlanie obrazu.Temat 2.. Podstawowy element komputera, na niej znajduje się procesor i układy niezbędne do jego prawidłowej pracy oraz komunikowania się z pozostałymi elementami komputera, gniazda .Za urządzenia wejścia może posłużyć praktycznie wszystko, co jest w stanie odbierać informację z zewnątrz, a następnie przetwarzać je do postaci danych, które będą zrozumiałe dla komputera..

Razem otwierają komputer i poznają poszczególne urządzenia.

Na dzisiejszej lekcji napiszesz sprawdzian wiadomości o budowie, historii oraz funkcjach komputera.. pomozcie bedzie naj do konca dzisiejszej doby .. Dyski DVD pozwalają na zapis pełnometrażowych filmów wraz z kilkoma ścieżkami dźwiękowymi, zbiorem informacji o filmie itp. Zasilacz, przewody zasilające i logiczne Zasilacz - jest elementem wewnętrznej budowy komputera.. Podstawowym podzespołem zestawu komputerowego jest jednostka systemowa (centralna), do której podłączone są urządzenia zewnętrzne, zwane peryferyjnymi.Budowa komputera DRAFT.. Jest to pamięć operacyjna ulotna.. Jego główne zadanie to redukcja .Budowa i działanie komputera Współczesne komputery typu IBM PC posiadają konstrukcję modułową, która pozwala na konfigurowanie systemu według potrzeb użytkownika.. hdp, cd-rw, dvd Zasilacz Bateria Biosu Zewnętrzna Budowa: Jednostka centralna: a) wejścia: Klawiatura, Mysz, Skaner, Kamera cyfrowa, mikrofon, nośniki pamięci zewnętrznej, .- wraz z uczniami omawia wnętrze komputera.. d) Ploter należy do urządzeń wejścia.. Budowa komputera i urządzenia zewnętrzne- sprawdzian Przedmiot- informatyka .. Za urządzenia wejścia może posłużyć praktycznie wszystko, co jest w stanie odbierać informacje z zewnątrz, a następnie je do postaci danych, które .Sprawdzian - przyrząd pomiarowy przy pomocy którego stwierdzamy, czy dany wymiar przedmiotu jest prawidłowy i nie przekracza wartości granicznej (dolnej i górnej)..

Logiczna budowa komputera.

Urządzenia zewnętrzne komputera dzielimy na: wejścia, czyli urządzenia przy pomocy których informacje przesyłane są ("wchodzą") do komputera, wyjścia, czyli urządzenia przy pomocy których informacje przesyłane są ("wychodzą") z komputera.a) Urządzenia wejścia służą do wyprowadzania wyników pracy komputera.. jednostka centralna urządzenia zewnętrzneTemat: Sprawdzian wiadomości z działu "Budowa i oprogramowanie komputera".. Ich funkcją jest dostarczanie lub odbieranie informacji (dane lub rozkazy) do lub z jednostki centralnej.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćBudowa komputera Wnętrze komputera: Urządzenia zewnętrzne: 1 płyta główna 11 monitor 2 procesor 12 drukarka 3 pamięć 13 skaner 4 porty komputera 14 klawiatura 5 karta graficzna 15 mysz 6 karta dźwiękowa 7 modem 8 dysk twardy 9 napęd dyskietek 10 napęd CD-ROM 1. c) Pamięć ROM jest pamięcią nietrwałą.. Lekcja na platformie Teams 1.. Do jednostki centralnej podłącza się różne urządzenia rozszerzające funkcje oferowane przez komputer.Zawiera ona stałe dane potrzebne w pracy urządzenia 8.Obraz do monitora wysyłany jest przez : 9. b) Urządzenia zewnętrzne nazywane są inaczej urządzeniami peryferyjnymi.. Sprawdzian zazwyczaj wykonany jest z nierdzewnej, hartowanej stali narzędziowej i nie pozwala na stwierdzenie rzeczywistego wymiaru.. Wyróżniamy następujące grupy urządzeń peryferyjnych (zewnętrznych): urządzenia wejściowe (np. klawiatura, mysz, skaner),Urządzenia i Sprzęt Medyczny (16) Wzrok i Słuch (16900) Zaburzenia odżywiania (15572) .. wymień elementy budowy komputera.. Opis i schemat logicznej budowy komputera (rys. 28.4, ilustracje budowy komputera z uwzględnieniem elementów składowych, głównych podzespołów, procesami .. Notatki do lekcji (dla nauczyciela): 1) PŁYTA GŁÓWNA (motherboard) - podstawowa karta elektroniki komputera, na której są umieszczone: procesor, pamięć operacyjna oraz gniazda umożliwiające podłączenie kart rozszerzających.Płyta Główna(ang. motherboard) w urządzeniach elektronicznych to najważniejsza płyta drukowana urządzenia, szkielet komputera, na której zamontowano najważniejsze elementy urządzenia, umożliwiająca komunikację wszystkim pozostałym komponentom i modułom.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.pamięć wewnętrzną komputera rodzaj pamięci zewnętrznej komputera układ elektroniczny zamontowany na płycie głównej komputera wszystkie urządzenia podłączone do jednostki centralnej: Skaner to urządzenie zewnętrzne wyjściowe, drukujące obrazy utworzone zq pomocą komputera wejściowe, nadzorujące wyświetlanie grafikia) Urządzenia wejścia służą do wyprowadzania wyników pracy komputera..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt