Test z znajomości lektury katarynka

Pobierz

Miał rumianą twarz, siwe oczy.Przy dźwiękach katarynki .. Czas na odpowiedź: 10sekund.. Akcja utworu dzieje się w XIX-wiecznej Warszawie.. pomoc dziewczynce w odzyskaniu wzroku .. Rozwiąż test!Super!. LEKTURY W KOMIKSACH; GENIAL(L)NE LEKCJE JĘZYKA POLSKIEGO ZESTAWIENIE "KATARYNKA" B. PRUSA CYKL LEKCJI; ORTOGRAFICZNE ŁAMIGŁÓWKI POWTÓRKA .zawarte w tescie.Test Wiedzy Z Lektury ''Katarynka'' Super!. Redakcja: Streszczenia.pl.. Rozwiąż test!Rozwiąż test z lektury Katarynka i sprawdź swoją znajomość fabuły i bohaterów.ze znajomość lektury katarynka - Test.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Test składa się z 15 pytań.. Zaznacz, aby zobaczyć wynik.. Akcja utworu dzieje się w XIX-wiecznej Warszawie.. Liter} im towarzyszace ztoŽa sie na rozwiazanie_ Zapisz je w wyznaczonym miejscu, by uzupelnié notatke dotyczaca Bolestawa Prusa_ 1.. CzasDzieci.pl - portal informacyjno rozrywkowy.Edit.. Katarynka jest nowelą wydaną po raz pierwszy w roku 1880.. JAK STWORZYĆ GENIAL(L)NE ŻYCZENIA Z OKAZJI DNIA MA.. 1) głównym bohaterem książki był a) pan tomasz b) pan stanisław c) pan michał 2) czego nie nawidził pan tomasz a) samotność b) katarynek c) ludzi 3) dziewczyna z lektury jest a) łysa b) niesłysząca c) niewidoma 4) ile lat ma mała sąsiadka pana tomasza a) 8 b) 3 c) 6 5) lektura katarynka jest a) legędą b) .Katarynka jest nowelą wydaną po raz pierwszy w roku 1880..

Katarynka - test ze znajomości lektury DRAFT.

"Katarynka" (lektura obowiązkowa) - test podsumowujący, plik: -katarynka-lektura-obowiazkowa-test-podsumowujacy.doc (application/msword) NOWE Słowa na start!Katarynka - Same Quizy, Czas Dzieci.. Gdy szedł do teatru, obeznawał się wprzódy z utworem dramatycznym, ażeby bez gorączkowej ciekawości śledzić grę aktorów.. Z całą pewnością jest to Warszawa.. a) Lekarzem.lAl b) Mecenasern.. Obrazy oglądał wówczas, gdy było najmniej widzów, i spędzał w galerii całe godziny.. Katarynka to popularna nowela Bolesława Prusa o otwartości na potrzeby innych ludzi i niesieniu im pomocy, której akcja rozgrywa się w XlX-wiecznej Warszawie..

Treść lektury.

Gdy odpowiesz na wszystkie pytania, poznasz .Test z Katarynki.. Do czego pan Tomasz czuł wyjątkową niechęć?. Przewiń.. Jesli nie wyrazasz na to zgody, wiecej informacji i instrukcje znajdziesz tutaj .Katarynka Na ulicy Miodowe co dzien okolo poludnia mozna bylo spotkac egomoscia1 w pewnym wieku, ktory chodzil z placu Krasinskich ku ulicyKatarynka Na ulicy Miodowe co dzień około południa można było spotkać egomościa¹ w pewnym wieku, który chodził z placu Krasińskich ku ulicy Senatorskie .. Co dzieje się na końcu utworu?. Sprawdź, ile pamiętasz z tej powieści!. Rozwiąż nasz quiz i przekonaj się, ile pamiętasz z tej lektury i jak dobrze znasz jej bohaterów.. Preview (16 questions) Show answers Question 1Katarynka Bolesława Prusa - pytania i odpowiedzi.. Wskazuje na rekwizyt, o którym wspomina się na początku i który odegrał znaczącą rolę w przemianie bohatera na końcu noweli.. Można wyznaczyć topografię miasta na podstawie informacji narratora o spacerach pana Tomasza.test z lektury Katarynka i sprawdz swoja znajomosc fabuly i bohaterow.. Rozpocznij test.. Kim jest główny bohater Katarynki?. Brakuje odpowiedzi.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż trudny test z lektury Katarynka Bolesława Prusa..

Rozpocznij test.Test wiedzy z lektury ,,Katarynka".

Czas i miejsce akcji.Katarynka - opracowanie lektury.. Tytuł.. Epoka: Pozytywizm (realizm) Autor: Prus Bolesław.. ROZPRAW SIĘ Z ROZPRAWKĄ - ĆWICZENIA REDAKCYJNE PRZ.. Latem nosił on wy-Stró kwintne, ciemnogranatowe palto, popielate spodnie od pierwszorzędnego krawca, buty połysku ące ak zwierciadła — i — nieco wyszarzany cylinder².Niecodzienna lekcja języka angielskiego z profesor.. Narrator nie określa dokładnie jego wieku, nie podaje na samym początku imienia ani nazwiska, ale opisuje jego wygląd.. Miejsce akcji to Warszawa.. • wzmianka o procesie sądowym, w którym pan Tomasz prowadził sprawę o majątek (chodzi o lata: 1869 r., 1872 r., 1875 r. ).. katarynka test Created Date:Katarynka - Bolesław Prus.. 3.Katarynka WskaŽ prawidlowe odpowiedzi.. Regionalne odmiany polszczyzny.. Co powiesz o miejscu akcji Katarynki?. Jak miał na imię główny bohater ,,Katarynki''?Quiz: Katarynka - test znajomości lektury Quiz sprawdzający znajomośc fabuły "Katarynki" Bolesława Prusa.. 6 pytań Lektury szkolne Milenka633.. Informacje.. Osoby rozwiązujące ten quiz osiągają średni wynik 90%1.Uzupełnij zdania: Akcja "Katarynki" toczy się w (nazwa miasta) ., w latach osiemdziesiątych .wieku.. 20gr otrzymywal za wpuszczenie go otworzenie bramy wieczorem, a 10zl dostawal za niewpuszczenie kataryniarzy.Jesli chcesz usunac testy, ktore opublikowales (lub testy, ktore uwazasz zaTest Kamizelka, Kamizelka podręcznika Lektury dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu..

Test z lektury "Katarynka" (Bolesław Prus).

W jaki sposób pan Tomasz reagował na dźwięk katarynki?. Książka został napisana przez .. 2. Podaj co najmniej 3 cechy tego gatunku.. Katarynka jest motywem wiążącym cały utwór, wpływa na zmianę postawy głównego bohatera - pana Tomasza.. Sprawdź, jak dobrze pamiętasz tę lekturę!. Test Twojej wiedzy!Katarynka.. Test składa się z 12 pytań.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.Katarynka - Test wiedzy..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt