Podstawowe zasady zdrowego żywienia prezentacja

Pobierz

Spożywaj codziennie co najmniej 2 duże szklanki chudego mleka.. Właściwie skomponowane posiłki dostarczają energię oraz są źródłem cennych składników.. Zwyczaj ten przyczynia się do ograniczenia ilości przyjmowanych przekąsek, a także ułatwia utrzymanie prawidłowego poziomu cukru we krwi.Podstawy prawidłowego żywienia: podstawową zasadą zdrowej jakościowo diety jest różnorodność produktów, aby dostarczyć organizmowi energii i wszystkich niezbędnych składników odżywczych, w tym witamin i soli mineralnych.Instytut Żywności i Żywienia zaleca, by było to minimum 400 gramów dziennie, z czego 3/4 (czyli 300 gramów) powinny stanowić warzywa, a pozostałą część (100 gramów) owoce.. Odżywiając się właściwie, mamy pewność, że dostarczamy organizmowi wszystkich niezbędnych dla jego prawidłowego funkcjonowania składników.. Ważne są też regularne pory posiłków.Dowiedz się więcej o dietetyce i zaburzeniach odżywiania!. Z tym stwierdzeniem zgodzi się każdy dietetyk niezależnie od wyznawanego.. Należy spożywać przynajmniej 3 podstawowe posiłki dziennie (I śniadanie, obiad, kolacja), a.. Strzeż się nadwagi i otyłości, nie zapominaj o codziennej aktywności fizycznej.. Spożywaj pełnoziarniste produkty .Spożywaj posiłki regularnie (4-5 posiłków co 3-4 godziny).. Zawierają 3.. Jedz posiłki regularnie (5 posiłków co 3-4 godziny)..

...Zasady zdrowego żywienia 1.

Jedz produkty zbożowe, zwłaszcza pełnoziarniste.. Spożywaj produkty nieprzetworzone.. Spożywaj 4-5 posiłków dziennie, bez jedzenia między posiłkami.. Pogadanka na temat zdrowej żywności.. Pomiędzy posiłkami nie należy podjadać.zna zasady zdrowego odżywiania, rozumie na czym polega rola składników pokarmowych, rozpoznaje produkty, w których dominują określone składniki pokarmowe, potrafi ułożyć prosty jadłospis na jeden dzień.. Im bardziej różnorodna będzie dieta, tym więcej substancji odżywczych, witamin i. Unikaj nadmiernych ilości .tematyka zdrowego odżywiania w szkole jest ważnym elementem nie tyklo podstawy programowej ale również programów wspierających ten obszar - np. Program dla szkół.. Wybieraj produkty jak najmniej przetworzone.. Podstawę diety powinny stanowić warzywa i owoce Owoce i warzywa są cennym źródłem witamin i mikroelementów.. Mleko, jogurty i sery to podpora mocnych kości.. Formy pracy: zbiorowa, grupowa, indywidualna.Kilka ważnych zasad zdrowego żywienia Odżywiaj się regularnie.. Dieta to po prostu sposób odżywiania się.. Pamiętaj o właściwych proporcjach: ¾ warzywa, ¼ owoce.. Mleko można zastąpić jogurtem, kefirem, a częściowo także serem.. jednocześnie należy pamiętać, że szkoła , w której dzieci przebywaja kilka godzin powinna dbać o to, aby produkty spożywane w trakcie pobytu były odopwiedniej .Jedną z podstawowych zasad prawidłowego żywienia jest spożywanie 5 posiłków w ciągu dnia..

... szczególnie przydatne w ocenie stanu odżywienia dzieci i młodzieży.

Mięso, jaja czy ryby - możesz .Prezentacja zdrowy styl życia.. Po pierwsze prowadząc zdrowy tryb życia zwiększamy szansę na uniknięcie wielu chorób i przedwczesnej śmierci.Zasady racjonalnego żywienia, to zasady żywienia zdrowego człowieka, których przestrzeganie gwarantuje pokrycie zapotrzebowania organizmu na wszystkie składniki odżywcze, a w konsekwencji prawidłowy rozwój i ogólną sprawność.. Spożywaj 4-5 posiłków dziennie, bez "podjadania" między posiłkami.. Urozmaicona dieta uwzględnia nabiał, warzywa, owoce, produkty zbożowe i mięsne.Zasady zdrowego żywienia 1.. Pij co najmniej 3-4 szklanki mleka dziennie (możesz je zastąpić jogurtemRacjonalne żywienie Bardzo ważne jest, aby posiłki, które spożywa się były: pełnowartościowe, pożywne, urozmaicone o odpowiedniej wartości odżywczej prawidłowo rozłożone w ciągu dnia (4 - 5 posiłków dziennie, przerwa między posiłkami 3 - 4 godz.).. Jedz różnorodne warzywa iowoce jak najczęściej iw jak największej ilości..

Istnieje 10 zasad zdrowego odżywiania wg Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej: 1.1.

6.Zapraszamy na nasz profil na Facebook'u oraz stronę Internetową zdrowego odżywiania według nowoczesnej dietetyki 1.. Unikaj nadmiernej ilości cholesterolu.. Regularność posiłków sprzyja dowozowi odpowiedniej ilości energii w ciągu dnia, wpływa.. Zalecane są co najmniej 3 posiłki dziennie lecz wskazane 4-5 posiłki, oparte o pełnowartościowe i o niskim stopniu przetworzenia produkty.. Metody: słowna, problemowa, praktycznego działania.. Ocena sposobu żywienia jest ważna ze względu na określenie jego korzystnych lub negatywnych skutków dla zdrowia konsumenta.. Jedz o stałych porach i nie spiesz się.. Produkty zbożowe powinny być dla Ciebie głównym źródłem energii (kalorii).. Dbaj o różnorodność posiłków.. Do szkoły wychodź po śniadaniu i ze śniadaniem.. Pij płyny przed posiłkiem lub 2 godziny po posiłku.. Serdecznie zapraszamy do pobrania i przeczytania prezentacji naszej dietetyk mgr Agnieszki Kaźmierskiej na temat zdrowego odżywiania i stylu życia.. Produkty zbożowe powinny być dla ciebie głównym źródłem kalorii.. Powinny one być urozmaicone, regularne i zrównoważone pod względem bilansu energetycznego.. Dbaj o różnorodność spożywanych produktów.. Warzywa i owoce powinny być ważnym składnikiem.. 6.JAKIE SĄ PODSTAWOWE ZASADY ZDROWEGO ŻYWIENIA?. Odżywiaj się regularnie.. Spożywaj 4-5 posiłków dziennie, bez "podjadania" między posiłkami..

*Spożywaj produkty zbożowe, zwłaszcza pełnoziarniste.Podstawowe zasady zdrowego żywienia 1.

Warzywa i owoce jedz jak najczęściej i w jak największej ilości.. *Warzywa i owoce spożywaj jak najczęściej i w jak największej ilości, co najmniej połowę tego co jesz.. Autorzy: Martyna Barłóg i Sylwia Kanciak.. Spożywaj codziennie co najmniej dwie duże szklanki mleka.żywieniowa Kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych Ilość i regularność posiłków, komponowanie prawidłowych posiłków/menu dziecka, odpowiedni sposób przygotowania potraw Nuka wyboru "zdrowych" produktów oraz uniknie tych, które są "niezdrowe" Propagowanie zdrowego stylu życia, w tym wskazanie roli aktywności fizycznejZasady zdrowego odżywiania: 1.. Strzeż się nadwagi i otyłości, bądź aktywny ruchowo.. Obydwie grupy są bogate w witaminy i minerały, a także inne składniki odżywcze: antyoksydanty, selen, kwas foliowy, flawonoidy i, przede wszystkim, błonnik pokarmowy.Komentarz do piramidy żywieniowej - zasady zdrowego żywienia Jedz regularnie 5 posiłków ipamiętaj oczęstym piciu wody (co najmniej 6 szklanek dziennie) oraz myj zęby pojedzeniu.. Zalecane są co najmniej 3 posiłki dziennie lecz wskazane 4-5 posiłki, oparte o pełnowartościowe i o niskim stopniu przetworzenia produkty.. Zawsze myj ręce przed posiłkiem.. Spożywaj 4-5 posiłków dziennie w regularnych odstępach Regularne posiłki zapobiegają wystąpieniu silnego głodu,.. Ważne są też regularne pory posiłków.Wadliwe niezbilansowane żywienie przyczynia się do powstania wielu chorób i odchyleń w stanie zdrowia.. Zdrowy człowiek powinien spożywać regularnie 4-5 posiłków dziennie, przerwy między nimi powinny wynosić 3-4 godziny.. Posiłki powinny być jedzone o stałych porach w ciągu dnia.. Mięso spożywaj z umiarem.. O tym, jakie produkty, jak często i w jakich proporcjach powinniśmy spożywać, decyduje tzw.Zasady prawidłowego odżywiania *Spożywaj posiłki regularnie (4-5 posiłków co 3-4 godziny).. Bardzo istotne jest również urozmaicenie diety.. Zasady układania jadłospisów12 zasad zdrowego odżywiania dla uczniów - według Instytutu Matki i Dziecka.. Jak myślicie czym należy kierować się przy.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt