Daleki wschód po ii wojnie światowej

Pobierz

Konflikty na Bliskim Wschodzie : Temat 10.. Mała stabilizacja - notatka ;Testportal - 3.. W Chinach od 1927r trwała wojna domowa.. Jest to czas znaczących wojen, przewotów komunistycznych, których skutki nadal możemy obserwować, ch.. ZAPAMIĘTAJ.. Daleki Wschód po II wojnie światowej.. Daleki Wschód po II wojnie światowej.. Przemiany społeczno - kulturowe lat 60. i 70. : Temat 11.. Played 99 .Daleki Wschód po II wojnie światowej: Temat 7.. Francja uznała niepodległość Wietnamu, Kambodży i Laosu, ale tylko w ramach Unii Francuskiej .DALEKI WSCHÓD PO II WOJNIE ŚWIATOWEJ.. Ludzie podlegli metropolii niejednokrotnie nie rozumieli przyczyn rzezi urządzonej przez Europejczyków.84% II Wojna Światowa- powtórzenie wiadomości; 85% Wydarzenia po II WŚ.. 1pawelnowak_47431.. Wiek XX dla Klasa I Liceum.Daleki Wschód.. Ważne pojęcia: Chiny -w latach miała miejsce wojna domowa między zwolennikami Kuomintangu (Partii Narodowej) z Czang Kaj-szekiem na czele i Komunistyczną Partią Chin na czele z Mao Tse .Po klęsce Japonii w II wojnie światowej Wietnam został zajęty przez komunistyczne wojska wietnamskie z Ho Chi Minhem na czele.. W dniu 2 sierpnia 1964 roku flota północno wietnamska zaatakowała flotę amerykańską stacjonującą w tym czasie w Zatoce Tonkińskiej.W latach po II wojnie światowej obszar dalekiego wschodu stał się miejscem oddziaływania dwóch historycznych procesów; pierwszym z nich była szybko postępująca dekolonizacja, drugim zaś największe zagęszczenie zimno-wojennych konfliktów zbrojnych, w których bezpośrednio lub pośrednio brały udział rywalizujące ze sobą USA i ZSRR.Proszę przeczytać powyższe streszczenie, ewentualnie temat z podręcznika "Daleki Wschód po II wojnie światowej", str. 121 - 125 lub skorzystać ze źródeł internetowych, a następnie odpowiedzieć na następujące pytania i wysłać odpowiedzi 5 maja 2020 r. na e-maila: 1.About Press Copyright Contact us Creators Advertise Developers Terms Privacy Policy & Safety How YouTube works Test new features Press Copyright Contact us Creators .Temat 14..

Daleki Wschód po II wojnie światowej.

Daleki Wschód po II wojnie światowej.. Skomentuj.. 1 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. Politycy radzieccy skutecznie blokowali rozmowy na forum ONZ mające doprowadzić do zjednoczenia obu części kraju.. Quiz w Poczekalni.. Zrozumiem, że konflikt w Korei nieomal doprowadził świat do III wojny światowej.. Wyspy Japońskie okupowane były przez armię amerykańską.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Ludzie podlegli metropolii niejednokrotnie nie rozumieli przyczyn rzezi urządzonej przez Europejczyków.Home / II Wojna Światowa / Daleki Wschód.. W południowej strefie odbyły sięSytuacja na Dalekim Wschodzie po II wojnie Chiny Wydarzenia lat międzywojennych w Europie i na świecie oddziałały na wydarzenia na Dalekim Wschodzie, gdzie pojawiło się kilka nowych, komunistycznych państw, w tym jedno mocarstwo - Chiny.Wybierz test z rozdziału Daleki Wschód po II wojnie światowej lub podrozdziałów podręcznika Poznać przeszłość.. 2 Japonia po II wojnie światowej Japonia po klęsce w wojnie zmuszona została oddać swoje posiadłości terytorialne zdobyte od końca XIX wieku Koreę, Tajwan, Kuryle i wyspy na Pacyfiku.Daleki Wschód po II wojnie światowej.. Wojna koreańska 4.. Zapoznaj się z informacjami zamieszczonymi poniżej: Po zapoznaniu się z informacjami w zeszycie przedmiotowym odpowiedz na pytanie 1 i 2 str. 125 ( z podręcznika)..

Daleki Wschod po II wojnie światowej.

Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Temat 3.. Typ materiału: Tekst.. Korzystanie z serwisu wymaga aktywowania obsługi plików cookie.. Wyspy Japońskie okupowane były przez armię amerykańską.. Temat 4.. W 1949 r. ogłoszono powstanie Chińskiej Republiki Ludowej.. Rozpad systemu kolonialnego.. Polityka wewnętrzna Mao Zedonga 3.. Można sobie obejrzeć i nie kupić.. Warunki kapitulacji Japonii nie były tak ciężkie, jak w wypadku Niemiec hitlerowskich.. Blok wschodni w latach 60-ych i 70-ych.. Polityka Mao Zedonga a) "Wielki Skok" - plan gospodarczy zakładający przekształcenie Chin z kraju rolniczego w kraj przemysłowy, - zakończył się klęską głodu i śmiercią milionów ludzi,Po zakończeniu II wojny światowej Chiny ogarnęła wojna domowa, którą toczyły Kuomintang z.. Polska (202) Niemcy (19) ZSRR .. Można też odebrać na miejscu, ale po uprzednim zamówieniu, ponieważ książki muszą dojechać.. Proklamowano powstanie Demokratycznej Republiki Wietnamu .. Warunki kapitulacji Japonii nie były tak ciężkie, jak w wypadku Niemiec hitlerowskich.. Stronami byli narodowcy (Kuomintang) kierowany przez Czang Kaj-szeka oraz Komunistyczna Partia Chin pod wodzą Mao Tse-tunga.. Zwycięstwo komunistom przyniósł "wielki marsz" mas chłposkich, którym przewodził Mao Tse-tung w 1947r.W latach w Wietnamie toczy się krwawa wojna domowa ..

...Daleki Wschód po II wojnie światowej 1.

85% Zimna Wojna-rywalizacja polityczna, militarna i ideologiczna wielkich mocarstw po II wojnie światowej; 85% Daleki Wschód po II wojnie światowej; 85% Daleki Wschód po zakończeniu II wojny światowej.Wojna Koreańska Daleki wschód po II wojnie światowej MAO TSE-TSUNG Od 1945r.. Daleki Wschód.. Płacić też można przelewem lub na miejscu Proszę zaglądać również na .Daleki Wschód po II wojnie światowej Chiny, Japonia, Wietnam.. Oś czasu.. Daleki Wschód po II wojnie światowej / Daleki Wschód po II wojnie światowej.. Nazwa testu: 3. obszar Korei był podzielony wzdłuż 38 równoleżnika.. Daleki Wschód po II wojnie światowej.. Temat 5.. Konflikty na Bliskim Wschodzie.. Blok Wschodni po śmierci Stalina: Temat 8.. Wojna na Dalekim Wschodzie rozpoczęła się 7 grudnia 1941 roku sławnym japońskim atakiem lotniczym na amerykańską bazę w Pearl Harbor.. Z lekcji z Epodręcznika przeczytaj fragmenty dotyczące konfliktu koreańskiego.Temat 2.. Zamówienie nie jest wiążące.. Przemiany społeczne i kulturowe lat 60-ych.. Polski .Daleki Wschód po II wojnie światowej: W czasie II wojny światowej w armiach aliantów walczyły miliony żołnierzy z kolonii (m.in. Hindusi u boku Wielkiej Brytanii).. Japonia za cel ataku wybrała: USA, Wielką Brytanię wraz z dominiami (Australią i Nową Zelandią), Holandię, spodziewając się korzystnego rozstrzygnięcia w interesującym ją .Daleki Wschód po II wojnie światowej: W czasie II wojny światowej w armiach aliantów walczyły miliony żołnierzy z kolonii (m.in. Hindusi u boku Wielkiej Brytanii)..

Daleki Wschód po II wojnie światowej DRAFT.

Część 2.. ZADANIA - wyjaśnij znaczenie terminów: Wielki Skok, rewolucja kulturalna;Daleki Wschód po II wojnie światowej.. Wywołało ją powstanie w Wietnamie Południowym , wywołane przez Wietkong , który był wyzwoleńczą armią popieraną przez ZSRR.. refresh Odśwież.Zapraszam na filmik o powojennych losach krajów Orientu.. Klęska Francji w Indochinach.. Temat 6.. Notatka z lekcji 1.. 1.Wojna domowa w Chinach: Zapoznaj się z tematem w podręczniku str. 121-125.. Okupacja miała zapobiec odrodzeniu się potęgi militarnej Japonii i ułatwić powstanie pokojowego rządu uznającego postanowienia Karty Narodów .Daleki Wschód po II wojnie światowej.. Temat 7.. Przeczytaj notatkę na portalu Aleklasa.pl.. Aby uzyskać dostęp do testu, proszę aktywować obsługę plików cookie w ustawieniach przeglądarki, a następnie kliknąć "Odśwież".. Część 1.. Okupacja miała zapobiec odrodzeniu się potęgi militarnej Japonii i ułatwić powstanie pokojowego rządu uznającego postanowienia Karty Narodów .Wiek XX 2.. Udostępnij.. Dowiem się, jak kształtował się ustrój polityczny w Chinach.. Wojna domowa w Chinach 2. malgorzatap 2 lata temu.. by 1pawelnowak_47431..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt