Działania na liczbach dziesiętnych pistacja

Pobierz

Opis: Ta playlista dotyczy mnożenia i dzielenia liczb dziesiętnych.. 2 str. 163 (karta pracy nr 1).Dodawanie i odejmowanie ułamków dziesiętnych - puzzle Mnożenie ułamków dziesiętnych Dzielenie ułamków dziesiętnych Ułamek z liczby Czy dana liczna jest rzeczywista, naturalna, całkowita, wymierna, niewymierna?. Zajęcia dydaktyczno - wyrównawcze: - Zamiana ułamków zwykłych na ułamki dziesiętne.. Działania na liczbach całkowitych | Pi-stacjaZ tej wideolekcji dowiesz się: - jak podzielić sposobem pisemnym liczbę dziesiętną przez liczbę naturalną.Bardziej wypasioną wersję tej wideolekcji znajdzie.Działania na liczbach dziesiętnych.. Łącznie do uzyskania jest 20 punktów.. Oznacza to, że 162 podzielić na 3 wynosi 54 i 0 reszty.. 0,04 * 9 = 0,36 4 * 9 = 36 2 cyfry 2 cyfry po przecinku Spr.. Na koniec zapamiętaj jedną ważną rzecz.. że mnożąc dwa ułamki dziesiętne, wykonujemy działania w pamięci albo sposobem pisemnym tak jak na liczbach naturalnych, a w wyniku oddzielamy przecinkiem tyle cyfr, ile łącznie cyfr było po przecinku w obu czynnikach.. Sprawdziany: Ułamki zwykłe i dziesiętne (podstawy) (8 zadań) Działania na ułamkach (8 zadań) Działania pisemne - praca klasowa.. Zestaw - kolejność wykonywania działań.. Dzielenie przez 11-20.. Z tej playlisty dowiesz się, w jaki sposób dodawać i odejmować liczy dziesiętne w pamięci i sposobem pisemnym..

Działania na liczbach naturalnych i dziesiętnych.

W teście znajduje się 14 zadań, a każde z nich jest warte 1 lub 2 punkty.. Odlicz od końca wyniku tyle samo cyfr, ile Ci wyszło w punkcie 2, i tam postaw przecinek.. Jeżeli tutaj na dole zamiast zera na końcu wyszłaby jakaś inna liczba, to byłaby to reszta z dzielenia.. Obejrzyj film na stronie pistacja.tv o tym jak dzielić liczby dziesiętne przez liczby naturalne.A na samym dole zero.. Dodawanie i odejmowanie pisemne ułamków dziesiętnych #4 [ Działania na liczbach .Z tej wideolekcji dowiesz się: - jak podzielić pisemnie dwie liczby dziesiętne, - w jaki sposób zapisać liczby dziesiętne do dzielenia, - co zrobić z prze.Dodawanie lub odejmowanie liczb dziesiętnych sposobem pisemnym wykonujemy podobnie jak pisemne dodawanie lub odejmowanie liczb naturalnych.. Link do tematu: się m.in. jak dzielić liczby dziesiętne przez liczby naturalne, jak mnożyć ułamki dziesiętne przez 10, 100 i 1000.. Przed Tobą sprawdzian z matematyki, który sprawdzi Twoją wiedzę z działu: Ułamki zwykłe i dziesiętne.. Policz, ile cyfr po przecinku występuje łącznie w obu mnożonych liczbach.. Zajęcia z wychowawcą: Dlaczego warto trenować pozytywne myślenie.. Proste, kąty, prostokąty, koła - praca klasowa.. Materiał zawiera 5 filmów, 38 ćwiczeń, w tym 20 interaktywnych..

Działania na liczbach ...Działania na ułamkach dziesiętnych.

Pomnóż liczby pisemnie tak, jakby nie miały przecinka.. Mnożenie przez 11-20.. Info.Z tej wideolekcji dowiesz się: - co to znaczy zaokrąglić liczbę, - kiedy zaokrąglamy liczbę z nadmiarem, a kiedy z niedomiarem, - jakie są zasady zaokrągl.Dodawanie i odejmowanie pisemne ułamków dziesiętnych #4 [ Działania na liczbach dziesiętnych ] - YouTube.. Sprawdziany:Wykonaj dzielenie nie zważając na przecinek.. 25 szt. Title: Dzielenie liczb dziesiętnych przez liczby naturalne Author: Pi-stacja Matematyka Subject: Działania na liczbach dziesiętnych 2 Keywords: matematyka, wideolekcja .Ułamki zwykłe i dziesiętne - Klasa 7.. Dodawanie i odejmowanie ułamków dziesiętnych Dodawanie pamięciowe liczb dziesiętnych pistacjaMateriał składa się z sekcji: "Dodawanie i odejmowanie ułamków dziesiętnych", "Mnożenie i dzielenie ułamków dziesiętnych".. Całość powinna Ci zająć maksymalnie 20-25 minut.mnożenie ułamków dziesiętnych przez 10- 100- 1000, mnożenie liczb dziesiętnych, działania na liczbach dziesiętnych, mnożenie i dzielenie ułamków dziesiętnych przez 10, działania na ułamkach dziesiętnych, mnożenie i dzielenie ułamków dziesiętnych przez 100, dzielenie liczb dziesiętnych, ułamki dziesiętnePlay this game to review Arithmetic.. + 2 -+ 1 -2 cyfry po przecinku 1 cyfra po przecinku} razem 3 3 cyfryDzielenie przez 10, 100, 1000..

Liczby i działania - praca klasowa.

Kolejność wykonywania działań (łatwe) Kolejność wykonywania działań (trudne) Kolejność wykonywania działań z nawiasami (łatwe) Kolejność wykonywania działań z nawiasami (trudne) Kolejność wykonywania działań - puzzle.. Dodawanie pamięciowe liczb dziesiętnych #1 [ Działania na liczbach dziesiętnych ] Watch later .Działania na liczbach dziesiętnych 2.. Policz, ile cyfr po przecinku ma dzielna.. Obejrzyj filmy na portalu pi-stacja: "Działania na ułamkach zwykłych i liczbach dziesiętnych".. Ułamek dziesiętny składa się z: Preview this quiz on Quizizz.. Wykonaj w zeszycie zad.. Prostopadłościany i sześciany - sprawdzian.Dodawanie i odejmowanie pisemne ułamków dziesiętnych Author: Pi-stacja Matematyka Subject: Działania na liczbach dziesiętnych Keywords: matematyka, wideolekcja, pistacja.tv1.. Wiele osób, na tak postawione pytanie, odpowiada automatycznie: matematykę możemy zastosować podczas zakupów.. Dowiesz się z niej, jak dodawać, odejmować, mnożyć, dzielić i potęgować liczby całkowite (w tym liczby ujemne).. Dzielenie pisemne to już nie są żarty, wymaga bardzo dokładnego wykonywania obliczeń, widzisz że jest ich .Na lekcji będziesz doskonalił działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych oraz zastosowanie w rozwiązywaniu zadań tekstowych..

Przećwiczę dodawanie i odejmowanie ułamków dziesiętnych.

Rozwiąż ćwiczenia 1, 3, 4, 5, 9, 10, 32.. Zestaw ćwiczeń wprowadzających - Skala na mapach i planach.. Dowiesz się z niej jak podzielić lub pomnożyć liczbę dziesiętną przez liczbę naturalną.. Ćwiczenia -porównywanie ułamków dziesiętnych, obliczenia pamięciowe i .Zaokrąglanie liczb dziesiętnych Author: Pi-stacja Matematyka Subject: Działania na liczbach dziesiętnych 2 Keywords: matematyka, wideolekcjaDodawanie pamięciowe liczb dziesiętnych Author: Pi-stacja Matematyka Subject: Działania na liczbach dziesiętnych Keywords: matematyka, wideolekcjaSzkoła podstawowa - Klasa 4.. Działania na liczbach dziesiętnych | Pi-stacjaZamieniamy to na liczbę dziesiętną i otrzymujemy 7 i 41 setnych.Dodawanie i odejmowanie pisemne ułamków dziesiętnych | Pi .Porównywanie różnicowe ułamków dziesiętnych | Pi-stacjaOdejmowanie pamięciowe liczb dziesiętnych | Pi-stacjaZ tego filmu dowiesz się: obliczanie łącznej wartości kilku przedmiotów o łatwej do podliczenia cenie, obliczanie ceny produktu znając wartość zakupów będącą liczbą dziesiętną, obliczanie wyniku mnożenia lub dzielenia liczby dziesiętnej przez wielokrotność 10, ustalanie, ile cyfr po przecinku będzie miała liczba będąca wynikiem mnożenia lub dzielenia dwóch liczb dziesiętnych, obliczanie pola kwadratu o podanym boku wyrażonym liczbą dziesiętną, dzielenie pisemne .Dodawanie pamięciowe liczb dziesiętnych #1 [ Działania na liczbach dziesiętnych ] - YouTube.. Pi-stacja Matematyka.. Gdzie matematyka przydaje się nam na co dzień?. Pamiętamy jednak, że musimy dodać lub odjąć całości do całości, części dziesiąte do dziesiątych, części setne do setnych itd.Ta playlista dotyczy działań na liczbach całkowitych.. Poznasz szybki sposób mnożenia i dzielenia liczb dziesiętnych przez 10, 100 i 1000.Działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt