Napisz wypracowanie o tajemniczym ogrodzie

Pobierz

Zawiera nieodpowiednie treści?. Napisz ogłoszenie o zaginięciu Stasia i Nel 2 dni temu; Proszę o pomoc 2 dni temu; BŁAGAM O POMOC PROSZE Praca pisemna na temat Jak świ.Tajemniczy ogród - opracowanie, problematyka, bohaterowie.. Jakie zwierzę wskazało Mary drogę do ogrodu?. Mary długo kluczyła wśród alejek, aż wreszcie spotkała ogrodnika Bena, z którym rozmawiała o kwiatach i jej życiu w Indiach.. Proszę!. Jednakże po tragicznym wypadku sytuacja uległa zmianie.. Pochodziła z bogatej rodziny, mieszkającej w Indiach.. Czasem jest on przychylny nam i ukazuje całe swoje piękno, a czasem wręcz przeciwnie, niesie za sobą niebezpieczeństwa.. !Ogród zawsze stanowi pewnego rodzaju tajemnicę.. Quiz w Poczekalni.. 12 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Wątkiem głównym jest "powrót do życia" ogrodu, Mary i .Tajemniczy ogród był niegdyś miejscem niezwykle pięknym i tętniącym życiem.. Potem pobiegła do Dicka.KONSPEKT LEKCJI 1 (45 minut) Temat: "Tajemniczy ogród" - Frances Hodgson Burnett.. Udostępnij.. Tajemniczość ogrodu wiąże się przede wszystkim z jego legendą.. Moje wrażenia po lekturze.. Dziewczynka jest rozkapryszoną i niegrzeczną.. Rozwiąż test!napisz wypracowanie na temat Charakterystyka Dicka Sowerby,bardzo prosze o pomoc to ma być na jutro z góry dziękuję.. Oboje prowadzili życie towarzyskie, więc nie mieli czasu, by zająć się wychowywaniem .tajemniczy ogród miał dwa oblicza- jedno straszne, bo był zaniedbany, drugie piękne, po wypielęgnowaniu.Zanim Mary znalazła kluczyk i furtkę prowadzącą do ogrodu, był on zapomniany przez wszystkich domowników, ponieważ był przyczyną nieszczęścia w rodzinie..

Mary nazwała swój ogród tajemniczym.

Pamiętaj o pierwszoosobowej narracji.. Polecam Ci ją do przeczytania.. To sprawia, że jest on bardzo dobrym elementem do wplecenia w dzieło literackie, dzięki różnorodności, jaką oferuje.Zapytała Marthę o tajemniczy płacz w domu, ale dziewczyna jej nie odpowiedziała.. Rozdział 10.. PLANOWANIE PRZEDLEKCYJNE CELE: Uczeń: Rozumie pojęcie narracji,wskazuje rodzaje narracji, określa narrację występującą w lekturze, wskazuje elementy świata przedstawionego, wypowiada się na temat przeczytanej lektury, uzasadnia swoje zdanie, uważnie słucha wypowiedzi kolegów.8.Tajemniczy krzyk 9.Wędrówka po mrocznych korytarzach 10.Odkopanie klucz 11.Furtka do ogrodu 12.W tajemniczym ogrodzie 13.Poznanie Dicka 14.Praca w ogrodzie 15.Rozmowa z wujem 16.Colin-syn pana Cravena 17.Chłopiec o swojej chorobie 18.Kłótnia z Colinem 19.Histeria 20.Mary o swojej tajemnicy Colinowi 21.Spotkanie Dicka z Colinem 22.Colin w .Quiz z lektury "Tajemniczy ogród" .. ich poszukaj!. Przez wiele lat pozostawał zamknięty - otoczony wysokim murem, który porastały bluszcze, niedostępny nawet dla ludzkich spojrzeń.. werindaxd 5 lat temu.. Test wiedzy online z lektury szkolnej.. 2.tajemniczy ogród.. Chętnie pomaga Mary w ogrodzie, choć musi wstawać wcześnie rano i ma długą drogę do przebycia.Na dobranoc Mary jeszcze raz opowiedziała mu, jak wyobraża sobie tajemniczy ogród..

Mary poszła go odwiedzić i zdradziła, że już coś wie o ogrodzie.

Wyślij zgłoszenie .Mary Lennox jest główną bohaterką powieści Frances Hodgson Burnett: "Tajemniczy ogród".. Quiz w Poczekalni.. Był to u.W końcu dociera do komnaty, w której leży schorowany chłopiec.. 2011-06-02 20:26:17 Załóż nowy klubI "Tajemniczy Ogród" jako powieść Powieść jest to obszerny utwór pisany prozą, w którym wiele postaci (pierwszoplanowe: Mary Lennox, Colin Craven, Dick Sowerby, drugoplanowi: Marta i Zuzanna Sowerby, ogrodnik Ben) i przynajmniej kilka wątków, czyli ciągów zdarzeń rozgrywających się wokół danej postaci lub zagadnienia.. Mimo zaniedbania i braku opieki, wciąż rosną w nim róże i inne wrażliwe, wymagające pielęgnacji kwiaty.Jak dobrze znasz lekturę "Tajemniczy Ogród"?. Mary nie spodziewała się, że otwierając wielkie, brązowe drzwi, zobaczy za nimi coś takiego!. Dick jest chłopcem szczerym, wesołym, rezolutnym i lojalnym.. Napisz wrażenia z lektury " Tajemniczy ogród ".. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Jest ubrany schludnie, choć skromnie, co świadczy o ubóstwie jego rodziny.. Nagle zauważyła rudzika.Temat: Moja praca na podstawie lektury " Tajemniczy ogród"-Wybierz jeden z tematów dotyczących lektury i napisz wypracowanie (praca powinna liczyć przynajmniej 150 słów)..

Mary opowiada mu o tajemniczym ogrodzie, ale nie zdradza, że już go odnalazła.

Jest główną bohaterką książki "Tajemniczy ogród".. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Urodziła się w Indiach, gdzie jej ojciec był urzędnikiem administracji kolonialnej, a matka, znana ze swej urody, zajmowała się wyłącznie sobą i spędzała czas na spotkaniach towarzyskich.Napisz kartkę z pamiętnika Mary, dotyczącą dowolnego wydarzenia z lektury.. W ogrodzie zginęła żona pana Archibalda.Frances Hodgson Burnett, "Tajemniczy ogród" - test z lektury na poziomie trudnym.. Pracę prześlij na znany Ci już adres.. Gdzie wychowywała się Mary?. 9 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Jak dobrze znasz przygody Mary, bohaterki powieści Tajemniczy Ogród?. Zawiera 16 pytań.. Charakterystyka wybranego bohatera- Mary Lennox, Colin Craven lub Dick Sowerby.. Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa: 1 rozwiązanie: autor: xyro05 30.3.2010 (20:13) Tajemniczy ogród : Frances Hodgson Burnett Czy Dick Sowerby mógłby Przedmiot: Język polski / Szkoła podstawowa: 2 rozwiązania: autor: zbieg1 6.4.2010 (12:31) Napisz kilka uwag na .Tajemniczy ogród to zapomniany, zamknięty od 10 lat i otoczony murem zakątek wielkiego parku otaczającego posiadłość wujka Mary, Archibalda Cravena.. Czas do piątku do 15.. Chodziła tam codziennie, wyrywała chwasty..

Cały czas rozkazywała swojej hinduskiej niańce.Mary odkąd wiedziała o tajemniczym ogrodzie chciała tam wejść.

Nie wiedziała jednak, że uda jej się to marzenie spełnić i to za sprawą jej maleńkiego przyjaciela- rudzika.. Zaprzyjaźniła się ze starym ogrodnikiem.. Jest pracowity i obowiązkowy.. Jest bardzo ciekawa , myślę że Tobie również by się spodobała.Wypracowanie na temat lektury Tajemniczy ogród " PROSZE.Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: Napisz opowiadanie na temat pobytu mary lennox w indiach.. Skomentuj.. Tajemniczy ogród to niezwykle ciekawa opowieść o dziesięcioletniej sierocie - Mary Lennox.. !To że jesteś .Tytułowy tajemniczy ogród wchodzi w skład posiadłości pana Cravena.. 2013-04-07 10:45:09 Praca klasowa z lektury pt." Tajemniczy Ogród " Pomocyy !. Skomentuj.. .Test ze znajomości lektury Tajemniczy Ogród autorstwa Frances Hodgson Burnett.. Odpowiedzi (2) .. !Ktoś się może nad tym napracował przepraszam ale jesteś bardzo nie miły/a mógłbyś/mogłabyś napisać np.gdzie szukać odpowiedzi a nie od razu obrażasz twórców tego quizu a tak wogule jak ci się coś nie podoba to po co wogule tu wchodzisz przestań obrażać!. Podstawowa; Język polski; Lektury; 19.03.2019 13:05.. Rozdział osiemnasty "Nie traćmy czasu" Następnego dnia Colin był już spokojny, ale miał gorączkę.. Oto Tajemniczy Ogród i dziecko,prosze o pomoc.. Życzę powodzenia!. Tak naprawdę mówiła mu to, co już widziała.. (Tajemniczy ogród)Zadanie: napisz o przyjazni colina i mary z lektury Rozwiązanie:mary i colin bohaterowie ,,tajemniczego ogrodu ,, zaprzyjażniają się z sobą spędzają dużo czasu w ogrodzie .. "Tajemniczy Ogród"_ Co powiedziała marta o rodzinie Cravena?. Napisz opowiadanie o przygodzie Mary w czasie zwiedzania posiadłości na wrzosowiskach.Postanowiłem napisać do Ciebie list , ponieważ ostatnio w szkole mieliśmy zadane przeczytać lekturę pt. " Tajemniczy Ogród "i chciałem Ci powiedzieć , że ta lektura jest świetna !. Antoni Słonimski napisał wiersz "Alarm" w .Kliknij tutaj, aby dostać odpowiedź na pytanie ️ Jak napisać wypracowanie o całej lekturze Tajemniczy Ogród.. Udostępnij.. Klucz do furtki gdzieś zapodziano.. Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!. Okazuje się, że jest to syn wuja Cravena - Colin.. Jej ojciec był urzędnikiem administracji kolonialnej, a matka uchodziła za słynną piękność.. Lekturka 4 lata temu.. Mary postanawia poświęcić się dla niego i każdego dnia pracuje na rzecz jego rozwoju.. Zgłoś nadużycie.. W czasie jednej z rozmów przyleciał rudzik i usiadł na rękojeści szpadla Bena.Mary Lennox miała około 10 lat.. Tajemniczy ogród stał się miejscem ukrytym, do którego ciężko jest znaleźć klucz, a zarośnięta furtka jest niemalże niemożliwą do odkrycia.. Ogród to miejsce, w którym widoczne są ślady dawnej świetności.Wypracowanie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt