Kiedy można dopuścić sukę owczarka niemieckiego

Pobierz

Odpowiedzi: opis dodany: 2008-03-13 przez: Monika.. Ale taką decyzję nie podejmuj pochopnie.. Na co zwrócić uwagę.. Mitem jest również przekonanie, że przed sterylizacją suka powinna dostać cieczki - pełen cykl rozpłodowy wcale nie jest tutaj potrzebny, natomiast może powodować nieprzyjemne dolegliwości u suki.Kiedy jest najlepszy moment na sterylizację suczki?. Przy normalnej przebiegającej cieczce moment ten wypada między 9 a 13 dniem, a przy cieczce przedłużonej lub krócej trwającej występuje odpowiedni wcześniej lub później, na co trzeba zwracać uwagę przy kryciu.kiedy można dopuścić sukę owczarka niemieckiego - najlepiej aby suka była w trakcie drugiej albo i trzeciej cieczki a nie pierwszej.. Jest mocnej budowy.. Jednakże nie należy kryć suk wcześniej niż po 3 - 4 cieczce (z wyjątkiem niektórych ras o nietypowej budowie miednicy).Suczkę najlepiej dopuszczać do psa jak ma skończone co najmniej półtora roku (po drugiej cieczce).. Niemieckiego otóż suka i europol międzynarodowej akcji prowadzanej jednocześnie terenie.. Czy to normalne czy pies ma jakiś problem?. Zastanów się, czy będziesz miał odbiorców na szczenięta.Pierwsza cieczka u suczki pojawia się zazwyczaj między 6 a 12 miesiącem życia, choć zdarza się, że po raz pierwszy występuje dopiero około 24-go miesiąca życia (gdy nie pojawi się po ukończeniu 2 roku życia należy poradzić się weterynarza).Dopiero po zatrzymaniu procesu laktacji, a więc w okolicach ósmego tygodnia po porodzie, możemy zabrać pupilkę do weterynarza..

Pozdrawiam.Jak nazwać sukę owczarka niemieckiego?

Gdy obcy wejdzie pies się boi go i ucieka.. Jeżeli suka jest przypadkiem książkowym, to taka ocena wystarczy i termin zostanie określony trafnie.. a w innych hodolwach tez pytałam i w kazdej tak jestW momencie, gdy zaczyna się wzrost progesteronu, fałdy się zapadaja, stają się pomarszczone i blade, i suka wchodzi w płodny okres.. Czy powinno być już widać jakiś objawy czy suczka jest szczenna?. No i oczywiście pomiędzy 10 a 15 dniem rui (jest to najlepszy czas i wtedy sunia dopuszcza do siebie psa).. mam 2 owczarki kaukaskie z rózncyh hodowli i maja pierwsze dwie litery imienia po swojej matce.. Polski i hiszpanii prostytucji dał grzybowski który podkreśla trzy cechy, znamionujące prostytucję 1.Jednak miałam u siebie 7-letnią sukę owczarka niemieckiego, której nawet weterynarze dawali max.. No i oczywiście pomiędzy 10 a 15 dniem rui (jest to najlepszy czas i wtedy sunia dopuszcza do siebie psa).. W przypadku szczeniąt płci żeńskiej ważne jest, aby suczka nie była poddawana sterylizacji przed ukończeniem trzeciego miesiąca życia, ponieważ może to później prowadzić do komplikacji zdrowotnych.Witam..

pozdrawiam.Mam sukę owczarka niemieckiego długowłosego.

Mam taki taki problem ponieważ około kilka dni temu zaczołem trening z obrony i wziołem szmatę i brała 3 razy na jeden dzień pomyślałem że będzie dobrze następnego dnia poszłem znowu posłuszeństwo potem obrona i nie chciała wziąść .Najgorsze jest to że gdy się już nawet go odepchnie i mówi "nie wolno" albo "nie gryź" to on i tak to traktuje jako zabawę i podbiega na nowo.. 4 lata ;) Była w świetnej kondycji fizycznej, psychicznej i zdrowotnej.. Gdy się go weźmie na ręce by odłożyć go do legowiska to już nawet warczy i dalej tymi zębami atakuje.. Zalety sterylizacji sukMam problem otóż mam około 12 miesięczną sukę owczarka niemieckiego i 2 inne owczarki.. Moje kundelki średniej wielkości (16 i 24 kg) mają po kilkanaście lat i też nieźle się trzymają, szaleją na spacerach jak szczeniaki.. Oczywiście dobrze by było aby wlaściciel suki rozpozna łpierwsze objawy cieczki wcześniej niż okoliczne psyChęć do pokrycia wykazuje suka dopiero w momencie wypadnięcia z jajnika dojrzałego jaja do jajowodu.. Suczka może zajść w ciąże tylko podczas cieczki ,ale lepiej nie dopuszczać suczki podczas pierwszej cieczki ,bo jest młoda i może mieć problem z porodem .. najlepiej jest pierwszy raz dopuścić suczkę przy drugiej lub trzeciej cieczce..

posiadam półtora roczną sukę owczarka niemieckiego długowłosego.

Jednakże suka musi .skonczone 18 miesiecy, po uzyskaniu statusu reproduktora czyli po ukończeniu 15 miesięcy otrzymać co najmniej trzy oceny doskonałe od co najmniej dwóch różnych sędziów na minimum trzech wystawach w tym jednej międzynarodowej albo klubowej.Wielu hodowców uważa, że to przecież oczywiste - najlepiej w 11-13 dniu cieczki lub kierując się.. Jakieś rady może?. to tez zalezy w jakim wieku jest sunia , mlode suczki kryje sie wczesniej starsze pozniej.. We wrześniu skończy 2 lata.. Piesek to mieszaniec owczarka niemieckiego z .Owczarek podhalański ma gęstą dwuwarstwową szatę, składającą się z prostego, lub lekko falistego włosa okrywowego i bardzo gęstego, wodoodpornego podszerstka, który doskonale chroni psa przed najbardziej nawet niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi: w zimie przed wilgocią i zimnem, w lecie przed ostrym górskim słońcem.Karpia i delektować się jego smakiem toteż honor, schować do kieszeni emocje.. Suczkę najlepiej dopuszczać do psa jak ma skończone co najmniej półtora roku (po drugiej cieczce).. Proszę o informację.. Gorzej, jeżeli po kilku próbach hodowca nie .Prawdziwy pies, facet z jajami wyczuwa sukę już kilka tygodni przed cieczką, cieczkę na kilometr, oraz wszelkie nieprawidłowości typu polipy na jajnikach i zaburzenia hormonalne.. Miejsca, w których sierść jest dłuższa można rozczesywać także szczotką drucianą o idealnie gładko zakończonych długich szpilkach (bez kapturków), która także bardzo .ja mam psa owczarka i to w mieszkaniu,i nie ma takiej mozliwosci by zalatwil sie w domu,nawet na balkonie tego nie robi,polecam ci psa,suczki moze rzeczywiscie sa wierniejsze choc ja tego nie .Kiedy można kastrować psy i sterylizować suki?.

Też nie wdawać się tym kiedy można dopuścić sukę owczarka.

Pierwsze szczepienie wykonuje się w wieku 8 tygodni, kolejne - według wskazań lekarza weterynarii, zazwyczaj po trzech i kolejnych trzech tygodniach.Posted June 20, 2005. najlepiej kryc od 9 do 13 dnia cieczki !. W piątek mija 5 tydzień jak dopuszczaliśmy ją do psa.. Tutaj należy wiedzieć, że zabieg ten w żaden sposób nie zmienia rozwoju psa, jeśli zostanie przeprowadzony w tym czasie.. Z góry dziękuje za odpowiedz.. Po wizycie u miejscowego weterynarza stwierdzono kontuzję , dostała zastrzyk przeciwbólowy i po kilku dniach miało minac, niestety problem pozostał, po kolejnej wizycie - pobieżne .Owczarka niemieckiego szczotkuje się przeciętnie dwa razy w tygodniu twardą włosianą szczotką o szczecinie na tyle długiej, żeby sięgała aż do skóry.. Gdy przechodzą obok posesji obcy ludzie, jest ona agresywna i szczeka non- stop.. Od 7 miesięcy posiadam sukę Owczarka Niemieckiego.. Ale taką decyzję nie podejmuj pochopnie.kiedy można dopuścić sukę owczarka niemieckiego - najlepiej aby suka była w trakcie drugiej albo i trzeciej cieczki a nie pierwszej.. Najlepszy moment na przeprowadzenie zabiegu sterylizacji przypada na miesiąc przed cieczką u suki, lub trzy miesiące po jej zakończeniu .. Jest to metoda skuteczna, jednak niezbyt szeroko stosowana, ze względu na ograniczenia sprzętowe (nie każda lecznica jest wyposażona w endoskop).Sterylizacja psa kiedy?. Sterylizacja suki nie jest również możliwa, kiedy pies zażywa leki, bądź jest chory.Owczarek niemiecki a zdrowie, pielęgnacja i żywienie Szczeniaki owczarka niemieckiego , podobnie jak każdej innej rasy, podlegają szczepieniom ochronnym.. DziękujęKulejący owczarek niemiecki.. Pies od dwóch tygodni kuleje na tylną prawą łapę.. Na pierwszy rzut oka nie widzę zmian.. Przy pierwszej cieczce suka jest zwykle bardzo młoda i źle wpłynie na jej zdrowie tak wczesna ciąża, lepiej poczekać do drugiej lub trzeciej w jej życiu cieczki.Pierwsza ruja (cieczka) u suk występuje już w wieku 7 - 10 miesięcy, a psy zdolne są do rozrodu w wieku 9 - 12 miesięcy..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt