Z którym z bohaterów dzieci z bullerbyn chciałbyś się zaprzyjaźnić

Pobierz

Zenka cechowało to , że był szczery.. Dla mnie jednak najbliższą postacią jest Alek, czyli Aleksy Dawidowski.Z którym z bohaterów "Kamieni na szaniec" chciałbym się zaprzyjaźnić i dlaczego.. Wtorek.. Lasse to klasowy urwis, uwielbia robić żarty, ma duże poczucie humoru , a jego wyobraźnia zdaje się nie mieć granic, czego dowodzą na przykład historie o .rozmawiają z nimi.. xD pozdro !Czytając książkę pt .. Wybór swój uzasadnij.. Czuje się samotna i dlatego jest zbuntowana i zgryźliwa.Z którym z bohaterów "Kamieni na szaniec" chciałbyś się zaprzyjaźnić i dlaczego?. Wrażliwego, opanowanego, przeciętnego .z którym z bohaterów chciałbyś się zaprzyjaźnić?. W powieści Ireny Jurgielewiczowej "Ten obcy" zapoznajemy się z grupą młodych ludzi.. Dziewczyna przyjechała z mamą na wakacje do Olszyn.. Tam w tajemniczych okolicznościach spotykają gnoma, który zapowiada, że znajdą swój skarb.Po dotarciu na miejsce dzieci bawiły się z trzema córeczkami cioci Jenny i innymi dziećmi.. Lubił się bawić z bratem Bosse i kolegą Olle.. Na początku książki brat Bossę i Lisy ma dziewięć lat, na końcu jest o dwa lata starszy.. Ukradł pieniądze, ale zmusił go do tego głód.. Ich wyprawa była sukcesem, bo działali RAZEM.. Gdy dorośli w końcu się najedli, przyszli do dzieci i bawili się razem z nami: "Tatuś Ollego był ciuciubabką.Z którym z bohaterów "TEN OBCY" chciałbyś się zaprzyjaznić i dlaczego?.

z ktorym z bohaterow "Tego Obcego" chciałbyś się zaprzyjaźnic.

Mimo że tego nie okazuje, interesuje ją to, co się wokół niej dzieje.. Gdy ją coś zainteresuje, stara się to koniecznie poznać.. Treść.. W powieści ,, Chłopcy z Placu Broni '' jest wielu pozytywnych bohaterów, którzy wyróżniają się ciekawą osobowością.. Filmy.. poleca 85% 613 głosów.. Skomentuj.. Jest przyjaciółką Uli Zalewskiej, należy do grupy przyjaciół, w której są: Ula Zalewska, Marian Pietrzyk, Julek Miler i od niedawna Zenek Wójcik.Który chłopiec budzi waszą sympatię i wybralibyście go do opisu?. Bawiono się w czarownicę, w "Wodę, roślinę, kamień!".. Wszyscy trzej bohaterowie "Kamieni na szaniec" to niezwykle wartościowi, odważni i honorowi młodzi mężczyźni.. Zamek na Kociej Skale.. Czytając lekturę Stefana Żeromskiego pt. "Syzyfowe prace" poznałam losy trzech bohaterów, żyjących w trudnych czasach, kiedy Polska była pod zaborem rosyjskim.. Alcest, Kleofas, Rufus, Ananiasz?. Nieudana ucieczka z domu.. Każdy z bohaterów wywołuje różne emocje.Z którym bohaterem lektury Chłopcy z Placu Broni chciałbyś się zaprzyjaźnić i dlaczego ?. Jest konsekwentna.. Treść.. "Dzieci z Bullerbyn" bardzo się rozmarzyłam .. jest bardzo podobny do mnie.. +1 głos.. Dzisiaj, kiedy zło, oczywiście w innej postaci, czai się zewsząd, w krytycznym momencie poradziłby sobie i stanął w obronie każdego.Moim ulubionym bohaterem literatury szwedzkiej jest Lisa - jedna z głównych bohaterek i zarazem narratorka bardzo dobrze znanej w Polsce książki Astrid Lindgren - "Dzieci z Bullerbyn", opowiadającej o codziennym życiu szarych rodzin w wiosce..

Z którym bohaterem książki "Dzieci z Bullerbyn" chciałbyś się zaprzyjaźnić.

A może zupełnie ktoś inny?. Lisie bardzo podobał się domek dla lalek swoich kuzynek.. Podobało mi się jak miał wyrwać Ollemu zęba.. Ocena postaci.. Question from @Lidka1977 - Szkoła podstawowa - PolskiNapisz z którym z dzieci z bullerbyn chciałbys spędzić najwięcej czsu i dlaczego.. Jest on jednym z bohaterów książki Kamińskiego "Kamienie na szaniec".. Lasse chciał zostac inżynierem.. Dzisiaj spróbujcie odpowiedzieć na pytanie, który z bohaterów "Mikołajka" mógłby zostać Waszym przyjacielem.Wydaje się, że wszystkie możliwości zostały wyczerpane - żaden z głównych bohaterów powieści nie okazał się idealnym towarzyszem podróży.. Jest jeszcze jedna opcja.. Nikt nigdy z nim się nie nudził.Z którym z bohaterów utworu "Ten obcy" chciałbyś się zaprzyjaźnić?. Jak on, nie lubię sprzątać w domu czy gotować.. 2010-05-17 20:41:39; Z którym z bohaterem książki pt. Harry Potter chciałbyś się zaprzyjaźnić i dlaczego?. Ostatnia data uzupełnienia pytania: 2010-01-09 10:57:36Z książki Tajemniczy ogród chciałabym zaprzyjaźnić się z Mary Lennox.. Napiszcie coś o Pestce miśki :D .. Pestka była bardzo pracowita ponieważ gdy dzieci odnalazły Zenka na wyspie, Pestka przynosiła mu posiłek a tak samo chciała pomóc Uli w pracy dla Zenka, wtedy Zenek poprosił dzieci o absolutne nie .Lasse Erikson to jeden z bohaterów powieści Astrid Lindgren "Dzieci z Bullerbyn"..

Z którym bohaterem "Mikołajka" chciałbyś się zaprzyjaźnić?

Zachowuje się jak typowy chłopak, ja choć jestem dziewczyną bardzo często zachowuje się jak chłopak.. Rozdział 4.. Najchętniej zaprzyjaźniłabym się z Alkiem - Aleksym Dawidowskim.. Wrażliwego, opanowanego, przeciętnego ucznia Marcina Borowicza, oddanego, przykładnego.Który najlepszym bohaterem książki "Kamienie na Szaniec" 2014-02-14 20:36:37; Główny bohater książki "Ten obcy " 2009-10-21 16:09:53; z jakim bohaterem lektury chciałbyś sie zaprzyjaźnić?. Klasa tytułowych bohaterów udaje się na wycieczkę do zamku na Kociej Skale.. Chciała bym sie z nią zaprzyjaźnić gdyż właśnie takiej przyjaciółki potzrebuję - szczerej , zaufanej , odpowiedzialnej a zarazem wrażliwej i zabawnej osoby a Ula nadaje sie do niej idealnie .. Uważam, że Ernest Nemeczek byłby najlepszym przyjacielem.. Przypomnienie formy opisu 1.. Czasami lubi sobie pożartowac ze swojej młodszej siostry Lisy.. Zośka miał wiele cennych zalet.. To kontrowersyjna postać.. Mary jest dziewczynką zamkniętą w sobie.. Filmy.. Streszczenie lektury dzieci z bullerbyn.Spośród wszystkich bohaterów powieści ,,Ten obcy"najbardziej spodobał mi się Zenek Wójcik.. Udostępnij.. Chłopiec ten był zawsze uśmiechnięty..

... Z którym bohaterem tej książki wolałbyś się zaprzyjaźnić?

Lubię czytać o takich przygodach jak wasze .. Wyobrażałam sobie , że razem z wami przeżywam wszystkie przygody .. wypracowanie.. Z jednej strony widzimy go jako chłopca aroganckiego, pełnego żalu, złości.. Udowodnił to wyznając miłość Uli (Zalewskiej).Zobacz 2 odpowiedzi na pytanie: Z którym z bohaterów chciałbyś się zaprzyjaźnić?Z którym bohaterem lektury "Kamienie na szaniec" najchętniej byś się zaprzyjaźniła?. Krasnoludy dobrze walczą i trzymane krótko przez Thorina, za bardzo nie przeszkadzają.Zaimponował mi choćby akcją pod Arsenałem , gdzie śmiałym, ekwilibrystycznym atakiem zabił Niemca i przyczynił się do zwrotu akcji na korzyść bojowników.. 838 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. 2009-03-24 19:05:59Czytając książki zaprzyjaźniamy się z ich bohaterami, nie sądzisz?. Pan Bordenave, który nie lubi słońca.. Jest najśmieszniejszy z Bullerbyn i byłoby fajnie gdyby był moim kolegą.Z którym dzieckiem z Bullerbyn chciałbyś się zaprzyjaźnić i dlaczego.. Okazuje się, że to duchy ofiar wypadku samolotowego, które proszą o pochowanie ich szczątków.. Lisa to ośmioletnia dziewczynka.Chciałabym zaprzyjaźnić się z Pestką Ubyszówną z powieści pt. ,,Ten Obcy".. Jesteś miłą i koleżeńską osobą .. Na kartach książki śledząc ich losy, poznajemy ich wady i zalety.. Nie miał domu, nie miał dokąd wrócić, ojciec go nie chciał.Z którym z bohaterów "Syzyfowych prac" chciałbyś się zaprzyjaźnić i dlaczego.. poleca 85% 223 głosów.. Wygląd zewnętrzny.. Uzasadnienie swej odpowiedzi napiszesz w pracy domowej.. Cechy charakteru z uzasadnieniem.. Autor: Karolina Marlęga Serwis chroniony prawem autorskim.. Uzasadnij dlaczego.. Dowiadujemy się że uciekł z domu, (mieszkał pod Wrocławiem), jego ojciec jest alkoholikiem, matka zmarła gdy chłopiec był mały.. Podobała mi się przygoda,gdy wybrałyście się do sklepu na zakupy.. Wyślij pocztą e-mail Wrzuć na bloga Udostępnij w usłudze Twitter Udostępnij w usłudze Facebook Udostępnij w serwisie Pinterest.Ja chciałbym zaprzyjaźnić się z Lasse , bo ma fajne pomysły.. Autor: Beata Skrzypiec o 15:59.. Obdarzony wręcz dziewczęcą urodą, był delikatny, łagodny i wrażliwy.. Wnioskując, był również wyrozumiały dla innych ludzi, co idealnie sprawdzałoby się przy moim .Chciałbym się zaprzyjaźnić z Zenonem Wójcikiem .Zenka poznajemy gdy ma 14lat.. Czytając lekturę Stefana Żeromskiego pt. "Syzyfowe prace" poznałam losy trzech bohaterów, żyjących w trudnych czasach, kiedy Polska była pod zaborem rosyjskim.. Przy tym fragmencie śmiałam się cały czas ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt