Test znajomości makbeta

Pobierz

Sprawdź, co wiesz o perypetiach Bilba Bagginsa i jego wesołej krasnoludzkiej kompanii!Ta tablica wyników jest obecnie prywatna.. .Analizując podany fragment Makbeta Williama Szekspira oraz odwołując się do znajomości całego utworu, określ, co o naturze głównego bohatera mówią jego słowa i czyny.Fragment utworu : William Szekspir Makbet akt II, scena 1 (fragment) Co to jest.Akcja toczy się w Szkocji, a pod koniec czwartego aktu przenosi się do Anglii.. Test składa się z 12 pytań.. Powiązane z testem z Karolci.. Wesele.. Jakim dowódcą był Makbet i co o nim mówił kapitan, przynosząc wieści z pola bitwy królowi?. 1 dzien, bo nie lubie czytac.. Zdążyć przed Panem Bogiem.. Testy z wiedzy o języku.. Opowiadania.. Skomentuj.. Testy z teorii literatury .Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Karolcia Marii Krüger.. Pilnie potrzebne na poniedziałek, bardzo proszę Was o pomoc.. Pobierz cały dokument testy.ze.znajomosci.lektur.sprawdzian.ze.doc Rozmiar 37 KB: Fragment dokumentu: .. Kto zabija Makbeta i dlaczego mógł to uczynić?. Plan Lady Makbet mówił, że Makbet miał zabić .Ważne: Test Your English Test your English jest poglądowym testem językowym podającym ogólną ocenę poziomu angielskiego na podstawie 25-pytaniowego testu - nie jest więc egzaminem Cambridge English i nie może służyć jako formalne potwierdzenie znajomości języka na danym poziomie.Test zawiera 25 pytań..

Test ze znajomości "Makbeta" DRAFT.

Tolkien).. Obmyśliła plan zabicia króla i namawiała do tego swojego męża "I będziesz, czym ci, że będziesz, wróżono; boję się tylko, czy twoja natura, zaprawna mlekiem dobroci, odbierze najkrótszą drogę ku temu".. 22 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Zaznacz poprawna odpowiedz, aby przejsc do nastepnego pytania.. Powiązane z testem z Balladyny.. W jaki sposób zginął smok Smaug?. Powiadom znajomego.. Rozwiąż test.. Mendel Gdański.. )/Makduf - przyszedł na świat przez cesarskie cięcie .Makbeta: 6.. 84% Przyczyny i następstwa przemiany Makbeta.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Na podstawie przytoczonych fragmentów "Makbeta" Wiliama Shakespeare'a i znajomości całego utworu ukaż proces przemiany głównego bohatera, rozważ jej przyczyny i następstwa..

Karolcia - test trudny Trudniejszy test ze znajomości Karolci.

Zawiera nieodpowiednie treści?. Question 1Plik SPRAWDZIAN ZE ZNAJOMOŚCI MAKBETA.doc na koncie użytkownika gabiszogun • folder Testy ze znajomości lektur • Data dodania: 10 wrz 2012makbet test ze znajomości lektury.pdf (22 KB) Pobierz.. Zbrodnia i kara.. Ta tablica wyników została wyłączona przez właściciela zasobu.. Jaka była rola Bilba w wyprawie?. 2) interpretacja losów Makbeta w świetle słów Mahatmy Gandiego: "dobro i zło muszą istnieć obok siebie, a człowiek musi dokonywać wyboru" 3) metody rządów Makbeta -króla jako obraz jego żądzy władzy i nieograniczonej ambicji.This quiz is incomplete!. Rozwiąż test.. Świętoszek.. Drukuj test.Test: Podstawą do napisania Makbeta były Kroniki Anglii, Szkocji i Irlandii autorstwa Raphaela Holinsheda wydane w: a) 1587 roku b) 1599 roku c) 1576 roku d) 1564 roku Rozwiązanie - Makdonwalda zabił: a) Makbet b) Donalbein c) Malkolm d) Lennox Rozwiązanie - Badacze twierdzą, że dramat powstał specjalnie dla: .Test ze znajomości "Makbeta" DRAFT.. AKT PIERWSZY SCENA PIERWSZA Na otwartej przestrzeni, gdzieś na szkockich polach, podczas wielkiej burzy z piorunami, pojawiły się trzy czarownice.Pierwsza z nich zapytała pozostałe o to, kiedy ponownie spotkają się przy takiej pogodzie.Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż test z lektury Balladyna Juliusza Słowackiego..

Balladyna - test trudny Trudniejszy test ze znajomości Balladyny.

Ta tablica wyników została wyłączona, ponieważ Twoje opcje różnią się od opcji właściciela zasobu.Pilnie potrzebna pomoc ze znajomości Makbeta!. Udostępnij.. lektury.. Zawiera tylko te bardziej wymagające i szczegółowe pytania.Test na poziomie średnim - dla znających twórczość Agathy Christie.. Szewcy.. Nad Niemnem.. Quiz w Poczekalni.. Przedwiośnie.. Argumenty: 1) postępowanie Makbeta w świetle definicji zbrodni i zbrodniarza.. Testy z epok.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Plany związane z losem króla Dunkana powiodły się, ponieważ: wszyscy chcieli śmierci króla opuścili go wszyscy poddani, więc pogodził się ze śmierciąTest Lalka Test Ludzie bezdomni Test Świętoszek Test Zbrodnia i kara Fiodor Dostojewski Test Wybrane opowiadania i nowele Stefana Żeromskiego Test Tango Sławomir Mrożek Test Teatr gracki Test Król Edyp Sofoklesa Test Mistrz i Małgorzata M. Bułhakow Test Cierpienia młodego Wertera J.W. GoethePlik test ze znajomosci makbeta.pdf na koncie użytkownika meghnagandhi04 • Data dodania: 21 lut 2015.. Czego obawiał się Makbet, nie chcąc zabijać .Andrzej Wajda czyta Szekspira przez pryzmat Dostojewskiego, sprowadza scenografię do minimum, a role powierza Krzysztofowi Globiszowi i Iwonie Bielskiej, osi.Katalog Magdalena Cupryjak-Puchała, 2012-08-06 Warszawa Język polski, Sprawdziany i testy Kartkówka z tresci "Makbeta"..

Test ze znajomości lektury Makbet Williama Szekspira Zawiera 26 pytań.

- Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraPrzed dokonaniem zbrodni, żona Makbeta, była bardzo pewna siebie.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Test sprawdzający wiedzę z zakresu dramatu Makbet Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu.. Pan Tadeusz.. Na naszej stronie internetowej znajdziesz nie tylko quizy Lektury, dzieki ktorym sprawdzisz, w jakim .Sprawdzian znajomosci Makbeta W.. Kompletny test z Makbeta i wiedzy o lekturze.. Zawiera tylko te bardziej wymagające i szczegółowe pytania.Test z lektury "Hobbit, czyli tam i z powrotem" (J.R.R.. Gdzie Makbet i Banko spotkali 3 wiedźmy i co przepowiedziały one bohaterom?. Literatura "Pan Tadeusz" - test znajomosci..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt